Włoski kierunek Loski?

O tym, że bramkarz jedenastki z Zabrza może wkrótce zmienić barwy klubowe mówi się od jakiegoś czasu. Dalej wprawdzie ma ważny kontrakt z Górnikiem, ale niewykluczone, że już w tym okienku transferowym zmieni barwy.

Z ekstraklasy do Serie A

Jak wiadomo nieoficjalnie ściągnięciem do siebie młodzieżowego reprezentanta Polski zainteresowane są kluby z Italii, które w ostatnim czasie na potęgę sprowadzają do siebie graczy z ekstraklasy. Tylko w ostatnim czasie umowy z włoskimi zespołami z Seria A podpisali tacy zawodnicy, jak Piątek czy Reca. I Cracovia i Wisła z Płocka zarobiły na tych przejściach po ok. 4 mln euro. Teraz, jak się okazuje, w kolejce do odejścia czeka też bramkarz Górnika.

Loska 1,5 roku temu przebojem wywalczył sobie miejsc w wyjściowym składzie jedenastki z Zabrza. Wydatnie pomógł drużynie najpierw w wywalczeniu awansu do ekstraklasy, a potem w zdobyciu czwartego miejsca, które dało „Górnikom” miejsce w europejskich pucharach, w którym zagrają latem po 24 latach przerwy. Czy z Loską w składzie okaże się w najbliższych dniach.

Świetny sezon

W zakończonym niedawno sezonie wystąpił w 36 ligowych grach. Nie zagrał tylko we wiosennym spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz, kiedy między słupkami zastąpił go Wojciech Pawłowski. W wielu grach pokazał się z bardzo dobrej strony, ratując kolegów z opresji. Szczególnie dobra w jego wykonaniu była pierwsza część rozgrywek. Komplementuje go sam Hubert Kostka, legenda polskiej piłki, który bramkarski fach zna przecież jak nikt.

Niestety, wiele wskazuje na to, że w letnim okienku transferowym utalentowany bramkarz może opuścić Zabrze. W grę wchodzi zagraniczny wyjazd. Jak udało się nam dowiedzieć są kluby we Włoszech, które widziałyby młodego bramkarza u siebie. Konkretów na razie jednak nie ma. Wszystko jednak wyjaśni się w najbliższym czasie.

Niewykluczone więc, że Loska pójdzie drogą wytyczoną przez Łukasza Skorupskiego, który pięć lat temu, po dwóch sezonach spędzonych między słupkami bramki Górnika, przeszedł do AS Roma, gdzie jest do dziś.

Mają następcę

Póki jednak co 22-letni golkiper przygotowania do sezonu rozpocznie w Zabrzu. Czwarty zespół ekstraklasy rozpoczyna je już jutro. Jeśli Loska odejdzie, to naturalnym numerem 1 zostanie Wojciech Pawłowski, który już w zimowych sparingach sygnalizował wysoką formę, ciężko pracuje i cierpliwie czeka na swoją szansę, którą być może wkrótce otrzyma.