Wojciech Szumilas z Tychów przeniósł się do Płocka!

23-letni ofensywny pomocnik, który dotychczas występował w GKS-ie Tychy został nowym zawodnikiem ekstraklasowej Wisły Płock.


Do klubu z Płocka dołączył na zasadzie wolnego transferu. Szumilas podpisał kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

– Ten transfer traktuję jako spełnienie marzenia o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślę, że jest to cel każdego zawodnika. Moimi atutami na boisku są przede wszystkim stałe fragmenty gry. Potrafię też dobrze uderzyć z dystansu, czy uruchomić akcję ofensywną prostopadłym podaniem. Z szatni Wisły Płock osobiście jeszcze nikogo nie znam, ale oczywiście kojarzę wszystkich zawodników. Wiadomo, że niektórych z nich nie da się nie kojarzyć (śmiech). Szczerze mówiąc poczynania drużyny i klubu obserwuję już od dłuższego czasu, więc nie jest mi to miejsce obce. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i gotowy na nowe wyzwania. – powiedział Wojciech Szumilas na łamach strony klubowej Wisły Płock.

Wojciech Szumilas w zakończonym sezonie rozegrał 21 spotkań (1017 minut na boisku), w których zanotował łącznie 9 bramek w Fortuna 1. Lidze i Pucharze Polski oraz 2 asysty.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus