Wróbel z reprezentacyjną nominacją

W Browarach nieopodal Kijowa reprezentacja Polski ma rozegrać dwa mecze z Ukrainą (7 i 8.02.) oraz jeden z Rumunią (9.02.). Dla trenera Tomka Valtonena oraz jego współpracowników będzie to ostatnia przymiarka przed bezpośrednimi, kwietniowymi przygotowaniami do mistrzostw świata Dywizji IB w Tallinie (28.04. – 4.05.).

Sensacji personalnych nie ma, choć na pewno cieszy awizowany powrót doświadczonego obrońcy Bartomieja Pociechy oraz napastników: Arona Chmielewskiego oraz Tomasza Malasińskiego. Chmielewski dobrze się spisuje w Ocelarzi Trzyniec, zaś kapitan Tauronu KH GKS Katowice powoli odzyskuje formę po złamaniu palca.

– Rozmawiałem z trenerem Valtonenem i ustaliliśmy, że pojawię się na krótkim zgrupowaniu – tłumaczy „Malaś”. – Ale wolałbym więcej trenować niż grać. Cały czas rozgrywamy mecze ligowe, dlatego nie mam czasu na regularne i normalne zajęcia. Jednak trener uznał, że mój wyjazd na te mecze towarzyskie jest niezbędny, jeżeli myślę o występach w mistrzostwach świata w Tallinie. Trudno mi z nich zrezygnować, bo to będzie mój 10., jubileuszowy turniej.

Drobną niespodzianką jest nominacja do kadry niespełna 21-letniego Kamila Wróbla, napastnika JKH GKS Jastrzębie. W minionych dwóch miesiącach prezentuje wysoką formę, a poza tym Valtonen lubi stawiać na jastrzębską młodzież.

– Zasłużył na powołanie i pokazanie się w tych trzech towarzyskich meczach. Ma szansę znaleźć się w tym gronie na dłużej – wytłumaczył selekcjoner.

W kadrze znalazł się również napastnik GKS-u Tychy, Bartłomiej Jeziorski, ale w niedzielnym meczu w Krakowie doznał kontuzji barku i ma naciągnięte więzadła. Jego wyjazd stanął dużym pod znakiem zapytania i na tę chwilę sam zainteresowany marzy, by wrócić na play offy.

Ukraina oraz Rumunia to nasi rywale w mistrzowskim turnieju. W Browarach poznamy, przynajmniej częściowo, siłę tych zespołów.

 

 

Kada biało-czerwonych

Bramkarze: John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie);

Obrońcy: Mateusz Bryk, Bartosz Ciura i Bartłomiej Pociecha (wszyscy GKS Tychy), Bartłomiej Bychawski i Arkadiusz Kostek (obaj Orlik Opole), Oskar Jaśkiewicz i Marcin Kolusz (obaj TatrySki Podhale Nowy Targ), Maciej Kruczek (Comarch Cracovia);

Napastnicy: Mateusz Bepierszcz i Damian Kapica (obaj Comarch Cracovia), Aron Chmielewski (Ocelarzi Trzyniec), Krystian Dziubiński i Bartłomiej Neupauer (obaj TatrySki Podhale Nowy Targ), Mateusz Gościński, Bartłomiej Jeziorski i Filip Komorski (wszyscy GKS Tychy), Tomasz Malasiński i Patryk Wronka (obaj Tauron KH GKS Katowice), Łukasz i Radosław Nalewajkowie, Dominik Paś oraz Kamil Wróbel (JKH GKS Jastrzębie), Martin Przygodzki (Unia Oświęcim).

 

Na zdjęciu: Kamil Wróbel (z lewej) po dobrych występach ligowych otrzymał nominację do kadry i stoi przed szansą debiutu.

 

Komentarze