Wszystko przez wiatr?

Nie wczoraj, a dziś i nie z Arminią Bielefeld, a z 1. FC Heidenhem zagra sparing Piast na obozie w hiszpańskim L’Albir. O poważnych zmianach w trakcie przygotowań zadecydowała strona niemiecka.


Mecz z Arminią Bielefeld, czyli szesnastą drużyną zaplecza Bundesligi miał być kolejnym wartościowym sprawdzianem dla drużyny trenera Aleksandara Vukovicia podczas zgrupowania w Hiszpanii. Po remisie z Lugano i wygranej z Ferencvarosem, gliwiczanie chcieli sprawdzić się z jeszcze innym interesującym zespołem.

Mecz miał się rozpocząć o godzenie 15:00, ale trzy godziny wcześniej strona niemiecka poinformowała, że do spotkania nie dojdzie ze względu na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Zamiast tego Arminia, jak Piast postanowili w zamian odbyć jednostkę treningową. Jak udało nam się dowiedzieć, Piast był skłonny grać, ale Arminia już nie. Jeśli chodzi o pogodę, to dziś w tamtym rejonie wieje bardzo silny wiatr i to było – przynajmniej oficjalnie – głównym powodem odwołania sparingu.

Gliwiczanie musieli na szybko przemodelować ostatnie dni obozu w Hiszpanii i trzeba przyznać, że wyszło im to całkiem zgrabnie. Dziś, czyli w czwartek Piast zagra mecz kontrolny z innym przedstawicielem 2. Bundesligi. Chodzi o klub 1. FC Heidenheim. Co warte podkreślenia, ten zespół spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Po 17. Kolejkach zajmuje trzecie miejsce i walczy o awans do Bundesligi. Heidenheim rozegrało już w Hiszpanii dwa sparingi. Rywalami niemieckiego zespołu były Viktoria Pilzno oraz CFR Cluj. Oba mecze zakończyły się remisami.

Z powodu terminu tego meczu, gliwiczanie w Hiszpanii nie rozegrają czwartego, czyli ostatniego sparingu. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00. Miał to być mecz z reprezentacją AFE, czyli związku zawodowego piłkarzy. W piątek bowiem śląska drużyna zakończy obóz i uda się w podróż powrotną do Gliwic.


Fot. facebook.com/piastgliwice