Wygrać jak najwyżej!

– Zawsze patrzymy przed siebie, a przed nami jest tylko Meksyk i jego także możemy wyprzedzić. Jednak najważniejszy jest awans, nieważne, z którego miejsca – stwierdził Toni Kroos. Jego bramka, zdobyta w ostatnich sekundach, zapewniła sukces ze Szwecją i sprawiła, że Niemcy pozostają jeszcze w grze o awans. Nie odpadli z mistrzostw świata na wstępnym etapie od 1938 roku. Zostali wtedy wyeliminowani przez Szwajcarię, po remisie 1:1 przegrywając powtórkę 2:4 (prowadzili już 2:0).

Koreańczycy są na razie bez punktu, ale zachowują jeszcze szanse na awans w przypadku pokonania Niemców. Jednak niewielu ich kibiców wierzy w taką możliwość. W ostatnich 8 meczach Korea Południowa odniosła tylko jedno zwycięstwo (2:0 z Hondurasem), za to doznała 6 porażek, w tym z Polską.
Jednak i Niemcy nie mają dobrych wyników. Z 6 tegorocznych meczów przegrali trzy, zremisowali 1:1 z Brazylią, z którą mogą spotkać się w przypadku awansu do 1/8 finału, oraz dwukrotnie wygrali 2:1. Mają problemy, ale niepowodzenia z Koreą Południową nikt u naszych zachodnich sąsiadów nie bierze pod uwagę. Obie reprezentacje spotykały się dwukrotnie na mundialach i oba mecze Niemcy wygrali 3:2 – w 1994 roku w fazie grupowej i w półfinale w 2002 roku, gdy Korea Południowa z Japonią organizowała mistrzostwa.

Niemcy zagrają bez Jerome Boatenga, który w meczu ze Szwecją został przez sędziego Szymona Marciniaka dwukrotnie ukarany żółtą kartką. Po operacji złamanej kości nosa Sebastiana Rudego w akcji nie zobaczymy. Na środek obrony powraca zdrowy już Mats Hummels (miał uraz kręgosłupa szyjnego), a w pomocy znów ma zabraknąć Mesuta Oezila. W koreańskiej drużynie nie zagra kapitan zespołu, pomocnik walijskiej Swansea, Ki Sung-yueng. Z powodu kontuzji łydki najbardziej doświadczony zawodnik kadry (104 mecze) ma pauzować dwa tygodnie.

Grupa F

KAZAŃ – ŚRODA, 27.06., GODZ. 16.00

KOREA POŁUDNIOWA – NIEMCY

KOREA PŁD.:
(1-4-1-4-1)
23 Cho Hyun-woo – 2 Lee Yong, 19 Kim Young-gwon, 20 Jang Hyun-soo, 12 Kim Min-uh – 8 Ju Se-jong – 11 Hwang Hee-chan, 13 Koo Ja-cheol, 17 Lee Jae-seong, 7 Son Heung-min – 9 Kim Shin-uk.

NIEMCY: (1-4-2-3-1)
1 Neuer – 18 Kimmich, 16 Ruediger, 5 Hummels, 3 J. Hector – 6 Khedira, 8 Kroos – 13 T. Mueller, 11 Reus, 7 Draxler – 9 Timo Werner.

Sędzia – Mark Geiger (USA)

Henryk Górecki