Wygrał walkę z czasem i jedzie z kadrą do Włoch

Przygotowująca się do młodzieżowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski, prowadzona przez Czesława Michniewicza, rozegrała w zeszły poniedziałek tajemniczy sparing z reprezentacją Niemiec, która od najbliższej soboty, na boiskach Włoch i San Marino, bronić będzie tytułu wywalczonego przed dwoma laty w naszym kraju. Nasz zespół udał się do Netz, po włoskiej stronie Południowego Tyrolu, gdzie nasi rywale przebywają na przed turniejowym zgrupowaniu. O spotkaniu nie wiemy jednak praktycznie nic. Poza tym, że grano 4×30 minut i mecz zakończył się zwycięstwem Niemców 3:2. Bramki dla naszego zespołu strzelili Mateusz Wieteska i Sebastian Szymański. Dla obu zespołów był to ostatni sprawdzian przed turniejem. „Biało-czerwoni” rywalizację rozpoczną w niedzielę, 16 czerwca, meczem z Belgią. Niemcy, dzień później, zmierzą się z Duńczykami.

„Kownaś” będzie gotowy

Zgrupowanie naszego zespołu rozpoczęło się 2 czerwca. Poza krótką wyjazdem na mecz z Niemcami nasz zespół cały czas trenował na obiektach w Grodzisku Wielkopolskim. Przypomnijmy, że trzech piłkarzy, którzy otrzymali powołanie od Czesława Michniewicza na mistrzostwa Europy znalazło się również w kadrze Jerzego Brzęczka na mecze eliminacyjne Euro 2020. Po jednym dniu pobytu z seniorską reprezentacją Sebastian Szymański, Robert Gumny i Dawid Kownacki zostali oddelegowani do pracy z drużyną młodzieżową. W przypadku ostatniego z wymienionych pojawił się jednak znaczący problem. Otóż okazało się, że napastnik Fortuny Duesseldorf, podczas jedynego treningu, który odbył z kadrą seniorską, doznał kontuzji. Podczas wykonywania dośrodkowania nieczysto trafił w piłkę i doszło do mikronaderwania mięśnia dwugłowego uda. Jego występ w meczach z Macedonią Północną i Izraelem był niemożliwy, dlatego piłkarz od razu rozpoczął rekonwalescencję.

https://sportdziennik.com/trudny-poczatek-kownackiego/

Pierwsze diagnozy nie były zbyt optymistyczne i zakładały, że kapitan i najlepszy snajper drużyny Michniewicza raczej nie zagra na inaugurację Euro 2019 przeciwko Belgii. Niemniej jednak sztab medyczny i zawodnik zabrali się do wytężonej pracy. „Kownaś” rehabilitował się po osiem godzin dziennie, a w zeszły piątek wrócił na boisko, na trening indywidualny. Wszystko odbyło się bez zastrzeżeń, a lekarz naszego zespołu, Bartłomiej Kacprzak, zapewnił, że Kownacki będzie do dyspozycji trenera na pierwsze spotkanie turnieju. „Biało-czerwoni” do Włoch udają się już jutr, tj. 13 czerwca, czyli na trzy dni przed pierwszym spotkaniem.

Przygotowani i wyedukowani

Wczoraj nasz zespół wziął udział w treningu otwartym w Grodzisku Wielkopolskim. W piątek „Biało-czerwoni” będą trenować w już w Spliamberto, gdzie zostaną zakwaterowani na czas turnieju, a w sobotę kolejne zajęcia, jak również konferencja prasowa, odbędą się w Reggio Emilia. To tam nasz zespół zmierzy się z Belgią, a dwa kolejne mecze grupowe, z Włochami i Hiszpanią, rozegra w nieodległej Bolonii. – W fazie grupowej, w ciągu tygodnia, zagramy trzy spotkania z bardzo trudnymi rywalami. Jesteśmy jednak dobrej myśli i jedziemy do Włoch z nadziejami. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Liczę na to, że wszyscy zawodnicy będą w pełni sił. Zagramy z najsilniejszymi europejskimi reprezentacjami, a dla młodych zawodników jest to świetna okazja, aby rozpocząć duże kariery. Nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Przede wszystkim liczę jednak na to, że wielu z moich zawodników wkrótce zagości w dorosłej reprezentacji Polski – powiedział Czesław Michniewicz, selekcjoner „Biało-czerwonych”

Zespół do Włoch wyjeżdża zatem przygotowany, jak również… wyedukowany jeżeli chodzi o sędziowskie nowinki. Przypomnijmy, że z dniem 1 czerwca wprowadzono kilka zmian w przepisach gry w piłkę nożną i z tego powodu naszą drużyną na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim odwiedził ekstraklasowy arbiter, Bartosz Frankowski. 

Na zdjęciu: Dawid Kownacki pracował ostatnio po osiem godzin dziennie i jest gotowy na pierwszy mecz młodzieżowego Euro.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze