Wygrana GieKSy” w Częstochowie

Dobrze się spisali siatkarze GKS-u Katowice w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją PlusLigi. Katowiczanie wygrali turniej o Puchar „zielona energia.com” w Częstochowie, pokonując w decydującym meczu MKS Będzin 3:0 (25:19, 30:28, 25:16). I to dobry znak przed ligową inauguracją w Suwałkach.

Dzień wcześniej katowiczanie pokonali młody zespół Norwida 3:0, z kolei podopieczni trenera Jakuba Bednaruka pokonali beniaminka PlusLigi Stal Nysę 3:2. Jednak finał był wyraźnie zdominowany przed ekipę trenera Grzegorza Słabego, choć w II secie było więcej walki i wszystko zakończyło wygraną na przewagi. W I odsłonie o wszystkim zadecydowała zagrywka. Gdy w polu zagrywki pojawił się Kamil Kwasowski jego serwis zupełnie rozegulował rywali. Katowiczanie objęli prowadzenie 13:8 i konsekwentnie zmierzali do końca. Siatkarzy z Będzina mocno zdeprymowała kontuzja kapitana Artura Ratajczaka. Jakuby: Jarosz i Szymański byli dobrze dysponowani i niemal nie do zatrzymania.

W kolejnej partii stroną dominującą był zespół z Będzina, który objął wysokie prowadzenie. Wówczas w zespole GKS-u na parkiecie pojawił się Adrian Buchowski, który zastąpił Szymańskiego. Katowiczanie gonili rywala i w końcu udało im się doprowadzić do remisu 20:20. A potem rozgorzała twarda walka o każdy punkt. Bardziej odporni psychicznie okazali się katowiczanie i oni zwyciężyli w tym sezonie.

W III secie miejsce Jarosza zajął drugi atakujący Wiktor Musiał, który stanął na wysokości zadania i utrzymał skuteczność. Dobra obrona, skuteczne kontry sprawiły, że GKS objął prowadzenie 20:14 i spokojnie punktował do samego końca. Jan Firlej umiejętnie rozgrywał piłkę oraz kierował kolegami i zasłużenie statuetkę MVP. W zespole MKS-u wyróżnienie otrzymał Rafał Sobański.

W meczu o 3. miejsce I-ligowy Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał ze Stalą Nysa 0:3 (14:25, 18:25, 20:25).

Na zdjęciu: Jan Firlej i jego koledzy pokazali się z dobrej strony podczas turnieju w Częstochowie.