Zobacz
Do góry

Cenna wygrana

Piłkarze GKS-u Katowice pokonali przed własną publicznością Legionovię Legionowo 3:1.

Legionovia Legionowo zawitała na Bukową po siedmiu porażkach z rzędu. W związku z tym, piłkarze GKS-u po przerwaniu złej passy trwającego 378 dni okresu bez zwycięstwa u siebie, chcieli ją przedłużyć.

W pierwszej części meczu kibice nie zobaczyli goli i piłkarze schodziliśmy na przerwę z bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie GieKsa zaatakowała, a po jednak z akcji nieporozumienie zanotowali obrońcy Legionovii i piłkę do bramki wbił Arkadiusz Jędrych. W 55. minucie faulował Bartosz Mrozek, czym spowodował rzut karny, którego na gola zamienił Patryk Koziara.

Piłkarze GKS-u dążyli do objęcia prowadzenia i udało im się to w końcówce meczu. W 87. minucie Arkadiusz Woźniak zdobył gola strzałem głową ponownie, a kilka minut później na 3:1 podwyższył Michał Gałecki.

W następnej kolejce Katowice zagrają na wyjeździe z Garbarnią.

GKS Katowice – Legionovia Legionowo 3:1 (0:0)

1:0 Jędrch, 46 min
1:1 Koziara, 55 min
2:1 Woźniak, 88 min
3:1 Gałecki, 90 min

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski (56. Dejmek), Rogala – Kiebzak (87. Tabiś), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (90+1 Grychtolik), Woźniak – Rogalski (75. Rumin).

Legionovia Legionowo: Błesznowski – Zembrowski, Straus, Zaklika, Więdłocha, Podliński, Koziara (84. Waleńcik), Małek (82. Będzieszak), Janković (74. Wawrzynowicz), Gołaszewski, Choroś.

Komentarze

Więcej w II liga

Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com