Wygrani i przegrani 10. kolejki PKO Ekstraklasy [ZOBACZ GALERIĘ]

Wygrani i przegrani 10. kolejki PKO Ekstraklasy. Są tacy, którzy wygrali, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych. Są też i tacy, którzy zawiedli. Na całej linii. Oni są przegrani. Redakcja „Sportu” tradycyjnie wskazuje, kto na jakie miano zasłużył

Wygrani

1. Słowacki pająk

Plach

To chyba najlepsza informacja dla kibiców Piasta w ostatnim czasie. Frantiszek Plach odzyskał formę z najlepszych spotkań poprzedniego sezonu. Słowacki bramkarz mistrzów Polski w kolejnym meczu pokazał, że nie tak łatwo go pokonać. W Gdyni nikt z gospodarzy nie znalazł na niego sposobu, a kilka interwencji Placha było najwyższych lotów. Tylko ten meczu z BATE Borysów w eliminacjach Ligi Mistrzów u siebie… Wciąż tego żal…

2. Odrodzenie „nafciarzy”

Jeszcze do niedawna byli pośmiewiskiem ligi, a teraz mogą śmiać się z kilku innych ekip. Wisła Płock pod wodzą Radosława Sobolewskiego zdecydowanym ruchem opuściła dno ekstraklasy i na razie plasuje się w górnej ósemce. Kilka tygodni temu było to nie do pomyślenia. „Nafciarze” w meczu z Rakowem Częstochowa pokazali charakter i to, że potrafią walczyć do samego końca, wyszarpując jakże cenne punkty.

3. Szczecin rośnie coraz bardziej

Pogoń

Czy to będzie TEN sezon? Trudno w tej chwili cokolwiek wyrokować, ale na pewno trenerowi Koście Runjaiciowi i całej jego drużynie należą się pochwały za początek sezonu. Solidne transfery, dobra gra od początku rozgrywek i pozycja lidera utrzymana. W Szczecinie rośnie nie tylko nowy stadion, ale i bardzo silna drużyna, która być może w końcu ugra coś w lidze. Liczą na to kibice,  jak i władze klubu. Szansa rodzi się ogromna. 

PRZEGRANI

1. Gorąco w Gdyni

Ten tydzień może być kluczowy dla trenera Jacka Zielińskiego. Takie informacje zaczęły krążyć po bezbramkowym remisie u siebie z Piastem. Remis z mistrzem Polski to żadna ujma, ale kilka dni wcześniej gdynianie ponieśli wstydliwą porażkę w Opole i już zaczyna się mówić o możliwej zmianie szkoleniowca. Władze Arki mają szukać za granicą. Najbliższe dni i mecze mogą więc okazać się kluczowe.

2. Kiepski moment

Chyba jeszcze gorszy czas przeżywają we Wrocławiu. Ten sezon zaczął się dla Śląska kapitalnie, wrocławianie przewodzili ligowej stawce, ale ostatnio coś w maszynie Vitezslava Laviczki się zacięło. Porażka z drugoligowym Widzewem Łódź w Pucharze Polski to jedno, ale porażka w lidze z bardzo słabą Koroną Kielce to drugie. Drużynie, która tak dobrze prezentowała się w tym sezonie nie przystoi zaliczać takich wpadek. Śląsk ewidentnie wyhamowuje i szybko musi się pozbierać, inaczej sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

3. Bolesny cios w derbach

Po czterech kolejnych wygranych Wisły, tym razem w derbach Krakowa górą Cracovia. Zwycięstwo „Pasów” boli szczególnie, bo miało ono miejsce przy 33 tysiącach widzów zgromadzonych na stadionie przy Reymonta. Kibice gospodarzy pożegnali podopiecznych Macieja Stolarczyka okrzykami: „Macie biegać i się starać, a nie, to wyp***!”.Wisła coraz bardziej rozczarowuje w tym sezonie i co gorsza, niebezpiecznie obsuwa się w ligowej tabeli.

Zobacz jeszcze: Waldemar Fornalik po meczu z Arką GdyniaZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ