Wygrani i przegrani 22. kolejki PKO Ekstraklasy [ZOBACZ GALERIĘ]

Następny1 z 2
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Wygrani i przegrani 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Są tacy, którzy wygrali, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych. Są też i tacy, którzy zawiedli. Na całej linii. Oni są przegrani. Redakcja „Sportu” tradycyjnie wskazuje, kto na jakie miano zasłużył.

WYGRANY…

1. Iberyjskie doświadczenie

Igor Angulo po meczu z Wisłą Płock
Norbert Barczyk / PressFocus

Flavio Paixao i Igor Angulo to bardzo doświadczani i skuteczni napastnicy. W piątkowych meczach obaj byli kluczowymi piłkarzami swoich drużyn. Najpierw Hiszpan w spotkaniu z Arką Gdynia nie trafił z rzutu karnego w pierwszej połowie, a pod koniec drugiej części gry zdobył gola na 1:0. Podobna historia spotkała też Portugalczyka, który z jedenastu metrów  trafił w poprzeczkę, a później zdobył decydującą, zwycięską bramkę.

2. Jeden na pięć

Rafal Rusek / PressFocus

Raków Częstochowa zremisował z Legią Warszawa w głównej mierze dzięki Petrowi Schwarzowi. Czech zaliczył asystę w pierwszej połowie, bardzo dokładnie dośrodkowując na głowę Sebastiana Musiolika, natomiast przy wyniku 1:2 dla „Wojskowych” wykorzystał rzut karny. Trzeba zaznaczyć, że zdobycie gola z „jedenastki” nie musiało być wyłącznie formalnością. Był to piąty rzut karny w kolejce, ale dopiero pierwszy, który został wykorzystany.

3. Stało się ciekawiej

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków radość Savicevicia
PAP/Maciej Kulczyñski

Vukan Savicević uratował niedzielne popołudnie wielu kibicom polskiej piłki nożnej. Mecz Zagłębia Lubin z Wisłą Kraków nie był porywającym widowiskiem, a wcześniejsze spotkanie Jagiellonii z Koroną zakończyło się bezbramkowym remisem. Jednak Carnogórzec w 64 minucie meczu wziął sprawy w swoje ręce i w widowiskowy sposób, piętą wykończył dośrodkowanie Macieja Sadloka, pokonując Konrada Forenca. Co więcej, to trafienie nie tylko dodało 3 punkty do konta Wisły, ale też pozwoliło wydostać się krakowianom ze strefy spadkowej po prawie 4 miesiącach.