Zobacz
Do góry

Wygrani i przegrani 30. kolejki Lotto Ekstraklasy [ZOBACZ GALERIĘ]

Zobacz, kto w 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy swoją postawą zasłużył na plus, a kto na minus.

Wygrani i przegrani 30. kolejki Lotto Ekstraklasy. Są tacy, którzy wygrali, bo pozytywnie zaskoczyli i zasłużyli na miano wygranych. Są też i tacy, którzy zawiedli. Na całej linii. Oni są przegrani. Redakcja „Sportu” tradycyjnie wskazuje, kto na jakie miano zasłużył.

Wygrani…

 

Carlitos

Carlitos

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Jeszcze niedawno były prezes Legii Bogusław Leśnodorski mówił, że Carlitos nie pasuje do Legii, bo gra swoją grę, a już musiał zmienić zdanie. Hiszpański napastnik poprowadził warszawian do zwycięstwa nad Pogonią, co sprawiło, że Legia dogoniła w tabeli Lechię Gdańsk. Kibice Wisły Kraków mogą tęsknie spoglądać na swoich byłych napastników. Gole w tej kolejce strzelali Carlitos, Jesus Imaz, Adam Buksa i Olaf Nowak.

Michał Probierz

Probierz

Fot. Marian Zubrzycki/ 400mm.pl

Cracovia z mocnym przytupem zakończyła rundę zasadniczą i wiele wskazuje na to, że wszystko co najlepsze w tym sezonie jeszcze przed nią. W rundzie rewanżowej „Pasy” ograły wszystkie siedem drużyn, z którymi mierzyć będą się w grupie mistrzowskiej. Cracovia pod wodzą Probierza wygrała siedem domowych meczów z rzędu, a to pierwsza taka passa od… 1947 roku. Probierz pisze historie, a jeśli awansuje do europejskich pucharów może przebić osiągnięcia Jacka Zielińskiego w roli trenera Cracovii.

Piast

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Rok temu rundę zasadniczą zakończyli na 13. miejscu mając raptem punkt przewagi nad strefą spadkową. Cierpliwość popłaciła i teraz drużyna Waldemara Fornalika tydzień w tydzień daje pokaz niezłego futbolu. Po raz ostatni na własnym stadionie Piast przegrał z Legią, w sierpniu zeszłego roku.

Przegrani…

 

Lech i Wisła Kraków

FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Niby na przeciwnych biegunach, a jednak coś te kluby łączy. Wisła w ostatniej kolejce straciła szanse na grupę mistrzowską, a Lech dostał się do niej tylko dzięki wynikom w pozostałych spotkaniach. W Poznaniu piłkarze mieli dość trenera, teraz z piłkarzami nie mogą wytrzymać prezesi. A kibice mają dość wszystkiego. Lech jest naprawdę na ostrym zakręcie, a ten awans do grupy mistrzowskiej ma wyjątkowo gorzki smak. Zresztą, umówmy się – dla poznańskiego klubu to żaden sukces.

Steven Vitoria

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Jeśli Kanadyjczyk wierzył, że mecz z Cracovią będzie dla niego szansą na bardziej regularne występy, musi o tym szybko zapomnieć. Obrońca Lechii gra w tym sezonie rzadko, ale był w składzie gdańskiego klubu w obu meczach rozegranych w Krakowie, a Lechia straciła w nich łącznie 9 bramek. Kibice Lechii z utęsknieniem czekają na powrót do składu Błażeja Augustyna. W meczu z „Pasami” Kanadyjczyk nie dał sygnału, że można na niego liczyć w trudnych momentach.

Mateusz Cichocki

FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

Ile błędów można popełnić w jednej akcji? Mateusz Cichocki z Zagłębia Sosnowiec pokazuje, że nie ma się co ograniczać. Przy akcji, po której padł drugi gol dla Wisły Płock, pomylił się dwukrotnie. Najpierw wybijał piłkę tak nieudolnie, że ta trafiła pod nogi Nico Vareli, a chwilę później dał się wyprzedzić Oskarowi Zawadzie. Cichocki ma w CV tytuł mistrzowski zdobyty z Legią (rozegrał wówczas 4 spotkania), ale trudno utrzymać się w ekstraklasie, gdy obrońcy popełniają takie błędy.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa