„Wyłowili” dwóch młodzieżowców

W okresie przygotowawczym piłkarze Pniówka 74 Pawłowice rozegrają aż dziesięć meczów sparingowych.


Piłkarze Pniówka 74 Pawłowice urlopy rozpoczęli w środę, 18 grudnia. Tego dnia sztab szkoleniowy trzecioligowca zorganizował „casting” wśród zawodników o statusie młodzieżowca, którzy mogliby zasilić drużynę trenera Grzegorza Łukasika w rundzie wiosennej. W sprawdzianie wzięło udział 20 piłkarzy, z których dwaj zostali zaproszeni na treningi w przyszłym roku.

Jednym z nich jest urodzony 7 marca 2003 roku Bartosz Żyła z Zagłębia Lubin. Jego nominalną pozycją jest prawa pomoc, ale może również grać na lewej stronie w tej formacji. Drugim piłkarzem, który wpadł w oko trenerom Pniówka jest również 17-letni (urodzony 10 listopada 2003 roku) obrońca Gwarka Zabrze, Szymon Przybylski. Piłkarze Pniówka do treningów wrócą 11 stycznia (poniedziałek) przyszłego roku. W planach III-ligowca jest dziesięć meczów sparingowych oraz sześciodniowe zgrupowanie w Busku Zdroju.

Pierwszym przeciwnikiem Pniówka będzie I-ligowy GKS 1962 Jastrzębie, z którym zmierzą się 20 stycznia na boisku w Nieboczowach. Kolejnymi sparingpartnerami ekipy z Pawłowic będą: 23 stycznia Rekord Bielsko-Biała (III liga, mecz odbędzie się w Bielsku-Białej na boisku „Na Górce”), 27 stycznia – Czarni Gorzyce (liga okręgowa, w Nieboczowach), 31 stycznia – Górnik II Zabrze (III liga, w Zabrzu), 13 lutego – GKS Tychy (I liga, w Tychach) i Unia Książenice (IV liga, w Rybniku-Kamieniu), 20 lutego – Raków II Częstochowa (IV liga, miejsce do uzgodnienia), 24 lutego – Unia Turza Śląska (IV liga, w Kamieniu), 27 lutego – Ruch Radzionków (IV liga, w Radzionkowie).

Od 31 stycznia do 6 lutego piłkarze Pniówka będą przebywali na zgrupowaniu w Busku Zdroju. Podczas tygodniowego pobytu zakontraktowali jeden mecz kontrolny, 3 lutego ich przeciwnikiem będzie III-ligowa Stal Stalowa Wola.

– Początkowo 27 lutego mieliśmy zagrać sparing z ROW-em Rybnik, ale ponieważ trener tej drużyny nie odbierał ode mnie telefonu i nie potwierdził spotkania, musieliśmy szukać innego przeciwnika – powiedział kierownik drużyny Pniówka, Krzysztof Milanowski.

– Szybko dogadaliśmy się z Ruchem Radzionków i właśnie z tym zespołem zagramy ostatnią grę kontrolną przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

Pierwszym przeciwnikiem Pniówka będzie Piast Żmigród, z którym zagrają na wyjeździe 6 marca o godzinie 15.00.


Na zdjęciu: Czy wiosną na ławce rezerwowych Pniówka pojawią się nowi młodzieżowcy?

Fot. gkspniowek74@com.pl

Komentarze