Wymarzone 3 punkty

Jerzy MUCHA: O przerwie w Lotto Ekstraklasie
Piotr POLCZAK: – Na pewno ta przerwa przyda się i piłkarzom, i trenerom. Będziemy starali się wykorzystać ją jak najlepiej. Tak się składa, że mecz z Górnikiem Zabrze gramy dopiero w poniedziałek 17 września, więc wyjątkowo długa jest ta przerwa. Myślę, że teraz jest czas na poprawę pewnych elementów, na zgranie się zespołu. Doszedł jeszcze Patrik Mraz, następny nowy zawodnik. Kontynuujemy swoją pracę, którą trener nam narzuca i  samą koncepcję gry.

O pracy nad defensywą
Piotr POLCZAK: – Jest nad czym pracować i w czwartek mieliśmy właśnie treningi motoryczne. Nie będzie natomiast testowego meczu z GKS-em Katowice, który w lekkim stopniu zaburzył przygotowania. Natomiast sprawa straconych bramek pokazuje, że musimy poprawić całą grę w obronie. Cały zespół odpowiada za to jak się bronimy i tak samo jak atakujemy, bo wiemy, że podstawa ataku zaczyna się już od naszego bramkarza, bo on wprowadza piłkę do gry. To są elementy, nad którymi pracujemy.

O meczu z Górnikiem
Piotr POLCZAK: – Pamiętam mój ostatni mecz z Górnikiem Zabrze na stadionie Cracovii w lutym 2016 roku. Wygraliśmy wówczas 3:0, a Górnik spadł wówczas z Ekstraklasy. Jest to przeciwnik markowy, bardzo utytułowany, więc też dla kibiców bardzo ważna sprawa. Jeszcze w Cracovii grałem w Pucharze Polski z Zagłębiem i pamiętam też, że obserwowałem mecz wcześniejszy, kiedy Zagłębie wyeliminowało Górnika w Sosnowcu 3:1. Także losy tych drużyn splatają się, mają swoją bogatą historię. Przygotowujemy się, żeby dobrze zagrać na naszym stadionie i zdobyć 3 punkty, które są dla nas wymarzone, bo mamy tylko jedno zwycięstwo z Pogonią Szczecin. Przy udziale naszych kibiców i wsparciu stadionu, będziemy grali w domu i jest to bardzo ważne.