Z Gieksą na początek

Nowa era w dziejach piłkarskiego Zagłębia zacznie się 25 lutego. To wówczas sosnowiczanie rozegrają pierwszy, historyczny mecz na nowym stadionie ArcelorMittal Park, który wchodzi w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Rywalem w derbowej rywalizacji będzie GKS Katowice. Znamy już ceny biletów oraz karnetów, które będą obowiązywać na nowym obiekcie.


Bilety jednorazowe będą kosztować od 20 do 35 zł, przy czym w przypadku meczów premium, tj. z GKS-em Katowice, Ruchem Chorzów oraz ŁKS-em Łódź każdy z biletów będzie o 5 złotych droższy. Z kolei ceny karnetów kształtują się od 120 zł do 180 zł w zależności od sektora.

W sprzedaży są także karnety premium, które obowiązywać będą na wszystkie mecze rundy wiosennej sezonu 2022/23, w tym także dwa pierwsze, które odbędą się jeszcze na Stadionie Ludowym. Koszt takiego karnetu to symboliczna kwota 1906 zł nawiązująca do daty powstania klubu. W cenie także catering, open bar, miejsce parkingowe oraz gazeta meczowa.

W sumie wiosną sosnowiczanie w roli gospodarza rozegrają dziewięć meczów. Rywalami Zagłębia będą kolejno: Arka Gdynia, Odra Opole, GKS Katowice, Skra Częstochowa, Puszcza Niepołomice, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Sandecja Nowy Sącz.

Z Arką oraz Odrą zespół Dariusza Dudka zmierzy się jeszcze na wysłużonym Stadionie Ludowym. Inauguracyjny mecz sosnowiczan miał się odbyć 11 lutego o godz. 17.30, jednak w związku z tym, że na Stadionie Ludowym nie pojawią się kamery telewizyjne Polsatu Sport, doszło do zmiany godziny. Ostatecznie pierwszy gwizdek na Ludowym zabrzmi o godz. 20.00.

Tydzień później do Sosnowca zawita Odra Opole. To spotkanie także rozpocznie się o godz. 20.00. Wejściówki na te spotkania będą kosztować odpowiednio 15 zł i 20 zł na trybunę otwartą oraz 25 zł i 45 zł na trybunę krytą.

– Już usłyszałem, że inauguracja będzie „międzynarodowa”, żartując ze śląsko-zagłębiowskich animozji. Jednak już na poważnie, cieszę się, że pierwszy rywalem będzie silny klub i to z sąsiedniego miasta – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który od początku objęcia tej funkcji za punkt honoru postawił sobie wybudowanie w stolicy Zagłębia obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia.

Międzynarodowa inauguracja ma z kolei nastąpić 23 marca. Wówczas na nowym stadionie dojdzie do spotkania reprezentacji U-20 Polski i Czech.

Tymczasem przed zespołem Zagłębia jeszcze jeden test-mecz przed ligową premierą. W najbliższą sobotę sosnowiczanie podejmować będą ekipę Tatran Liptowski Mikulasz ze Słowacji.


Fot. Fot. Mateusz Sobczak/Zagłębie Sosnowiec 1906