Z Helwetami bez Korneckiego

Po turniejach w Hiszpanii (porażki z Białorusią 28:30 i Hiszpanią 28:34, wygrana z Arabią Saudyjską 28:19) oraz w Opolu (wygrane po rzutach karnych z Japonią i Rumunią) reprezentacja mężczyzn dziś i jutro zagra dwumecz z Helwetami. To kolejny etap przygotowań kadry Piotra Przybeckiego do wiosennych eliminacji mistrzostw Europy 2020. Po jesiennej wygranej z Kosowem i niespodziewanej porażce w Izraelu Polaków czekają w kwietniu dwa mecze z Niemcami, a w czerwcu rewanże z ekipą z Bałkanów i Izraelem. Do Euro awansują dwie najlepsze ekipy z grupy.

– W Hiszpanii zagraliśmy, mimo dwóch porażek, lepszą piłkę niż w Opolu. Mamy problemy w ataku pozycyjnym i stąd ćwiczony przez nas wariant gry siedmiu na sześciu. W Szwajcarii chcemy zagrać szybciej, a przede wszystkim lepiej w ofensywie – deklaruje jeden z liderów kadry, Arkadiusz Moryto.

Do Szwajcarii selekcjoner zabrał 18 zawodników – doszło do jednej wymuszonej zmiany. Przeciwko Helwetom nie zagra bramkarz NMC Górnika Zabrze Mateusz Kornecki, którego zmogło przeziębienie. Między słupkami duet stworzą Adam Malcher i Piotr Wyszomirski.

Pierwszy mecz ze Szwajcarami dziś o 16.30, rewanż w sobotę o 18.00, obydwa w miejscowości Zug; transmisje tylko w internecie na stronie szwajcarskiej federacji piłki ręcznej.

 

KADRA POLSKI

Bramkarze: Adam Malcher (Gwardia Opole), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy).

Skrzydłowi: Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze), Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy), Krzysztof Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk), Arkadiusz Moryto (PGE Vive Kielce)

Rozgrywający: Michał Olejniczak (SMS ZPRP Gdańsk), Damian Przytuła (MMTS Kwidzyn), Szymon Sićko (NMC Górnik), Denis Szczęsny (TUSEM Essen, Niemcy), Adrian Kondratiuk i Kamil Adamczyk (obaj Wybrzeże), Bartosz Kowalczyk (Stal Mielec), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse, Francja), Marek Szpera (Energa MKS Kalisz).

Obrotowi: Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk), Paweł Salacz (Wybrzeże), Kamil Syprzak (FC Barca Lassa).

 

Komentarze