Z hymnem na piersiach

Po raz ostatni o trzecioligowe punkty grali 4 czerwca 2014 w Otmuchowie, gdzie pokonali miejscowych Czarnych 4:1, po… czterech golach Damiana Cziby! Ówczesną ekipę żółto-czarnych z tą obecną łączą postacie bramkarza Rafała Strzelczyka oraz pomocnika Damiana Sadowskiego; obaj grali dla „Cidrów” wtedy, grają i teraz. Piotr Rocki i Marcin Dziewulski – dwaj doświadczeni gracze Ruchu (już niemalże o statusie klubowych ikon), którzy tego lata ostatecznie zawiesili buty na kołku, a teraz będą członkami radzionkowskiego sztabu szkoleniowego – wtedy byli jeszcze piłkarzami – odpowiednio – Polonii Bytom i Nadwiślana Góra.

(Twardy) Orzech „zgryziony”

W sobotę więc – wielki come back radzionkowian, w… wyjątkowo trudnym dla klubu momencie. Budowa obiektu piłkarskiego w samym Radzionkowie wciąż trwa (ma być gotowy do końca roku), a z dotychczasowego stadionu – w Bytomiu-Stroszku – musieli się już wyprowadzić (sprzedany deweloperowi za długi GKS Ruch z przełomu wieków). Jesienią „Cidry” podejmować więc będą rywali na kameralnym obiekcie Sokoła w Orzechu. Prace „adaptacyjne” trwały przez całe lato i… tak naprawdę wciąż będą trwać. Nie zmienia to faktu, że Ruch – w warunkach imprezy niemasowej (do 999 widzów) podejmie dziś rezerwy Miedzi w spotkaniu inaugurującym sezon 2018/19.

Wszyscy ludzie dobrej woli

Niedawne włamanie do (tymczasowego) magazynu „ludzi bezdomnych” skutkowało utratą sporej części sprzętu piłkarskiego i treningowego, strojów (również meczowych), piłek itp. Ale też pokazało jedność środowiska piłkarskiego (i nie tylko) w takich momentach. Dzięki wsparciu wielu „ludzi dobrej woli” Ruch nie tylko ma w czym (i czym) zagrać przeciwko legniczanom; będzie też mieć szalenie efektowne koszulki. Poza reklamami i numerami, znajdują się na nich również… słowa klubowe hymnu „Ciderland”! To pomysł tworzący zupełnie nową jakość w myśleniu o strojach sportowych!

Początek urodzinowego świętowania

Ale że… nie szata zdobi człowieka, najważniejsza będzie w sobotę piłka. Podopieczni Kamila Rakoczego w okresie przygotowawczym rozegrali pięć gier kontrolnych. Żadnego z nich nie przegrali, ale też… zwyciężyli tylko w jednym. Czy to dobry prognostyk przed sezonem ligowym? Pokaże już pierwszy mecz. Rezerwy Miedzi pewnie nie są wielkim magnesem dla kibiców, choć warto pamiętać, że zobaczymy w Orzechu być może i piłkarzy ekstraklasowych: legniczanie – ich pierwsza drużyna – są przecież ekstraklasy właśnie. Początek spotkania – o godz. 17.00

Warto jeszcze dodać, że ten mecz to tak naprawdę początek przygotowań do obchodów przypadającego za rok stulecia klubu. Na owe setne urodziny – wszyscy w to wierzą w ekipie żółto-czarnych – cieszyć się będzie można nie tylko ze zrealizowania celu (czyli utrzymania w III lidze), ale i nowego, wspaniałego „domu”, w macierzystej gminie.