Z myślą o młodzieży i… emeryturach

Premier zyskał w ten sposób okazję do wykazania się naprawdę dużą futbolową wiedzą i sympatią dla tej dyscypliny sportu, bez której podpisanie umów z dwiema markami należącymi do największych firm w Polsce: Totalizatora Sportowego oraz PKO Banku Polskiego, byłoby sporo trudniejsze. Na mocy ogłoszonego wczoraj porozumienia, największy bank w kraju będzie nowym partnerem głównym rozgrywek i oficjalnym bankiem Ekstraklasy. Sponsorem tytularnym najwyższej piłkarskiej ligi w Polsce w sezonie 2018/2019 pozostanie marka LOTTO.

– Dzięki przemyślanemu pakietowi świadczeń, pozwalających na bardzo dużą ekspozycję marek dwóch partnerów, pozyskaliśmy do współpracy potężne polskie firmy. W rezultacie będziemy realizować jeden z największych projektów sponsorskich w naszym kraju – oświadczył prezes ESA, Marcin Animucki. – Beneficjentami będą zarówno młodzi polscy zawodnicy grający w klubach ekstraklasy, jak i dzieci oraz młodzież pasjonująca się piłką nożną, bo pieniądze z Totalizatora Sportowego i PKO Banku Polskiego mają wspierać programy ukierunkowane na kształcenie przez kluby talentów i popularyzację piłki nożnej wśród najmłodszych.

– Nowy kontrakt to nowe możliwości, które obejmą także wsparcie najmłodszych piłkarskich talentów. Tego typu działania służą nie tylko rozwojowi polskiej piłki nożnej, ale wpisują się również w ustalenia i wnioski płynące z majowych obrad Okrągłego Stołu, zorganizowanych z inicjatywy premiera Morawieckiego – podkreślił Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, który partnerem ekstraklasy będzie już 5. sezon. Zaś Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego dodał: – Dziś debiutujemy w zupełnie nowej roli – Oficjalnego Banku Ekstraklasy. Chcemy angażować się w proces budowy silnej ligi w najpopularniejszej w Polsce dyscyplinie sportu. Będziemy współpracować na wielu płaszczyznach oferując dużą wiedzę ekspercką z zakresu finansów. Podobnie, jak w zachodnich rozgrywkach, nasz bank uruchomi system emerytalny dla piłkarzy w Polsce.

Piramida sponsorska, poszerzona o PKO BP, zapewni w tym roku ligowej spółce przychody z rynku reklamowego w kwocie 30 milionów złotych. A to przyczyni się do zbudowania rekordowego budżetu ESA, który w sezonie 2018-19 po raz pierwszy sięgnie 200 milionów złotych. Trzyletnia umowa ze sponsorskim duetem LOTTO – PKO BP, warta jest natomiast 42 miliony złotych; po 14 w każdym z najbliższych sezonów.

Komentarze