Z nowymi twarzami

Pniówek 74 Pawłowice wyjechał dzisiaj na zgrupowanie do Buska Zdroju.

Dzisiaj o godz. 11.00 podopieczni trenera Grzegorza Łukasika rozegrali w Chorzowie (na boisku obok Stadionu Śląskiego) mecz kontrolny z rezerwami Górnika Zabrze. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, zabrzanie objęli prowadzenie w 36 minucie, wyrównał w 82 min Wojciech Caniboł.

Bezpośrednio po sparingu piłkarze Pniówka 74 Pawłowice wyjechali na zgrupowanie do Buska Zdroju. W podróż wybrało się 23 piłkarzy (w tym zawodnicy testowani) oraz sztab szkoleniowy i masażysta. Zabrakło jedynie zmagającego się z urazem pachwiny Dawida Morcinka. Popularny „Czapla” dojedzie do kolegów w środę. Do Buska pojechał także Filip Łukasik, który jeszcze w sobotę rano zagrał w II połowie sparingu Polonii Bytom z GKS-em Katowice, ale w niedzielę był już w składzie Pniówka i po przerwie tworzył duet napastników z „Canim”.

Do autokaru wsiadł min. urodzony 7 marca 2003 roku Bartosz Żyła. To wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie, który potem trafił do Akademii Zagłębia Lubin. Gra na lewej pomocy, ale może również być ustawiany w ataku lub na prawej pomocy. Do składu ekipy trenera Grzegorza Łukasika dołączył również 19-letni wychowanek klubu Bartosz Siciński, który na czas nauki był wypożyczony do Rekordu Bielsko-Biała, nie zagrał jednak ani jednego meczu w zespole seniorów tego klubu. Inną nową twarzą w zespole z Pawłowic jest bramkarz Płomienia Połomia, Jakub Wróbel (rocznik 2001), który formalnie jest zawodnikiem GKS-u 1962 Jastrzębie. Natomiast nie przejdzie tej zimy do Pniówka wychowanek ROW-u 1964 Rybnik, Bartosz Szary (ur. 13 marca 2003 roku), który ostatnio był na treningu IV-ligowego Decoru Bełk.

Górnik II Zabrze – Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (1:0)

PNIÓWEK (I połowa): Gocyk (35. Zapała)  – Siciński, Pańkowski, Turoń, Glenc – Weis, Spratek, Lewandowski, Żyła – Szatkowski, Hanzel. (II połowa:) Zapała (75. zawodnik testowany) – Mazurkiewicz, Ciuberek, Płowucha, Szkatuła – Wiciński, zawodnik testowany, Trąd, Łaski – Łukasik, Caniboł. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Na zdjęciu: W sparingu z Górnikiem II Zabrze gola dla Pniówka zdobył niezawodny Wojciech Caniboł.