Z Zagłębia do Zagłębia!

Dominik Jończy nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. 24-letni środkowy obrońca podpisał z klubem ze Stadionu Ludowego 2-letnią umowę.


Jończy pochodzi z Jeleniej Góry, a do Sosnowca przeniósł się z Zagłębia Lubin. W minionym sezonie na boiskach ekstraklasy zaliczył 11 występów. Na początku rundy wiosennej stracił miejsce w zespole. Piłkarz jest znany w regionie z występów w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Pod Klimczokiem grał z powodzeniem w sezonie 2018/2019. W I lidze grał także wiosną 2018 w barwach Chojniczanki Chiojnice.

– W bielskim klubie byłem na wypożyczeniu przez rok, zagrałem tam większość meczów. Z kolei w Lubinie bywało różnie, z różnych względów nie chcę o tym mówić. To co było oddzielam grubą kreską. Teraz jestem w Sosnowcu i skupiam się na przyszłości – podkreśla nowy nabytek Zagłębia.

– Klub z Sosnowca był bardzo konkretny w działaniu, od początku widać było, że Zagłębie chce tego transferu. Szybko dogadałem się co do warunków umowy i liczę, że szybko zaaklimatyzuję się w nowym otoczeniu. Wiem, że przychodzę dosyć późno, został nieco ponad tydzień do rozpoczęcia sezonu. Ale jestem pewny swego, pewny swoich umiejętności. I zrobię wszystko, by w tak krótkim czasie przekonać do siebie trenera – dodaje Jończy.

To drugi środkowy obrońca, który latem zasilił Zagłębie. Wcześniej umowę z klubem podpisał Chorwat Vedran Dalić. W kadrze są jeszcze Lukas Duriszka i Mateusz Machała. Po zakończeniu minionego sezonu z drużyną pożegnali się z kolei inni defensorzy Piotr Polczak oraz Kacper Radkowski.
Piłkarzem Zagłębia nie jest już także Wojciech Słomka. 22-letni pomocnik przeniósł się do II-ligowej Garbarni Kraków, w której trenerem jest Maciej Musiał, do niedawna asystent Kazimierza Moskala.

Słomka trafił do Sosnowca z Wisły Kraków przed sezonem 2019/2020. W Zagłębiu rozegrał 17 spotkań, a przed kolejnymi rozgrywkami został wypożyczony do Skry Częstochowa.


Fot. facebook.com/ZaglebieSA

Komentarze