Za dużo błędów…

Bielszczanki do porażki rozpoczęły walkę w strefie medalowej. Z ŁKS Commercecon Łódź nie ugrały nawet seta.

Dla zespołu z Bielska-Białej już sam awans do półfinału mistrzostw Polski było ogromnym osiągnięciem. Na tym nie zamierzały jednak poprzestać, ale mecz zaczęła się dla nich źle. Słabo przyjmowały zagrywkę i myliły się  w ataku. Przegrywały już 2;7. Trener BKS, Bartłomiej Piekarczyk, szybko więc zmuszony został do poproszenia o przerwę.  Apelował do swoich zawodniczek o więcej cierpliwości i dokładności. Uwagi przyniosły skutek. Po wznowieniu gry jego podopieczne prezentowały się  zdecydowanie lepiej. Mecz się wyrównał. Przyjezdne nie potrafiły jednak wyjść na prowadzenie, choć cały czas były blisko. W końcówce niewiele jednak miały do powiedzenia. Same jednak pomogły rywalkom, bo proste błędy popełniły Julia Nowicka i Paulina Damaske.

BKS Bostik najbliżej sukcesu był w trzeciej partii. Do niego należała inicjatywa. Dwukrotnie odskakiwał na trzy „oczka” (17:14 i 21:18). Za pierwszym razem dwa pojedyncze bloki i atak Aleksandry Gryki pozwoliły ŁKS-owi odrobić stratę, za drugim razem znów nie ustrzegły się błędów. Majka Szczepańska Pogoda przy zagrywce przeszła linię, Paulina Majkowska w ataku nie trafiła w boisko oraz przy bloku dotknęła siatkę, a Martyna Borowczak zaserwowała w siatkę.
Drugi mecz 25 kwietnia w Bielsu-Białej.

ŁKS Commercecon Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

ŁKS: Ratzke (1), Górecka (11), Gryka (14), Diouf (16), Scuka (6), Witkowska (7), maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Hryszczuk. Trener Alessandro CHIAPPINI.
BIELSKO-BIAŁA: Nowicka, Borowczak (10), Pierzchała (4), Szczepańska-Pogoda (14), Damske (10), Majkowska (10), Nowak (libero) oraz Mazur (libero), Sobiszewska, Mbramajtys, Chmielewska. Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.
Sędziowali: Szymon Pindral (Kielce) i Michał Malinowski (Skarżysko Kamienna). Widzów 2400.
I: 10:9, 15:13, 20:18, 25:20.
II: 10:7, 15:11, 20:15, 25:19.
III: 10:8, 13:15, 18:20, 25:22.