Zabójczy kwadrans

Trzecioligowiec z Rybnika bez problemów rozprawił się z Unią Książenice i sięgnął po Puchar Polski na szczeblu podokręgu.

Piłkarze ROW-u Rybnik zdobyli Puchar Polski na szczeblu podokręgu Rybnik. W rozegranym w sobotę na Stadionie Miejskim w Rybniku meczu finałowym pokonali występującą w 4. lidze Unię Książenice 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Yaroslav Baranskyi, Piotr Pacholski i Marcin Wodecki.

W I połowie mecz był wyrównany, oba zespoły miały okazje do strzelenia gola. W 11 minucie Marek Krotofil z narożnika pola karnego próbował zaskoczyć Pawła Kapustę, lecz bramkarz Unii był czujny i obronił uderzenie obrońcy ROW-u. W 21 minucie podopieczni Marcina Koczego cieszyli się ze zdobycia bramki, ale krótko. Po atomowym strzale z dystansu Michała Pieczki Kewin Paszek odbił futbolówkę przed siebie, a Piotr Bysiec skierował ją do siatki. Sędzia jednak odgwizdał spalonego napastnika drużyny z Książenic.

W 38 minucie po wyrzucie piłki z autu Jana Janika Marcin Wodecki idealnie obsłużył Piotra Pacholskiego, lecz ten w dogodnej sytuacji trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Pieczki z rzutu wolnego doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Patryk Kaczmarczyk, lecz kapitan Unii oddał fatalny strzał i chybił celu. W doliczonym czasie gry I połowy indywidualną akcją popisał się 19-letni Yaroslav Baranskyi, otwierając konto bramkowe rybniczan.

Po przerwie pełniąca honory gospodarza drużyna z Książenic ruszyła do natarcia, lecz defensorzy ROW-u grali czujnie, a przede wszystkim skutecznie. Po godzinie gry zarysowała się przewaga III-ligowca, który w ostatnim kwadransie dwukrotnie zmusił do kapitulacji Kapustę. Najpierw – w 76 minucie – po dośrodkowaniu Krotofila Pacholski poprawił celownik i tym razem posłał futbolówkę do siatki, a kropkę nad „i” postawił Marcin Wodecki, skutecznie egzekwując rzut karny. W 89 minucie na boisku w zespole ROW-u pojawił się 16-letni Filip Kukuła, absolutny debiutant w rybnickim zespole. Najlepszym piłkarzem meczu finałowego został wybrany Marek Krotofil.

Unia Książenice – ROW 1964 Rybnik 0:3 (0:1)

0:1 – Baranskyi, 45+2 min
0:2 – Pacholski, 76 min
0:3 – Wodecki, 88 min (karny).

UNIA: Kapusta – Lorenc (86. Skowronek), Mizia, Kaczmarczyk, Szary – Dudzik (78. Wowra, 81. M. Kuczera), Pieczka (46. Wolicki), Kostecki (68. Ziaja), Koleczko (46. Kunat), Suchiński – Bysiec. [Trener] Marcin KOCZY.

ROW 1964: Paszek – Janik, Pacholski, Jary, Krotofil – Baranskyi, Spratek, Warmiński (89. Kukuła), Polok (62. J. Kuczera), Wodecki – Krakowczyk (89. Kuzior). Trener Roland BUCHAŁA.

Sędziował Mateusz Patla (Jastrzębie Zdrój). Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Lorenc, Kunat – Baranskyi.

Łukasz Sosnowski

Na zdjęciu: Trener ROW-u Rybnik Roland Buchała ma powody do zadowolenia. W ciągu kilku dni jego drużyna pokonała Odrę Wodzisław i Unię Książenice, zdobywając Puchar Polski na szczeblu podokręgu.