Zagłębie Sosnowiec: Budżet idzie w górę

Podczas jego obrad odbędzie się głosowanie nad przyznaniem absolutorium dla zarządu spółki. Zważywszy na odniesiony sukces w postaci awansu do ekstraklasy to tylko formalność.

Zgodnie z planem do struktur SSA włączona zostanie sekcja hokejowa. Naturalną koleją rzeczy wzrośnie wysokość rocznego budżetu, który od nowego sezonu dzielić trzeba będzie na przedstawicieli dwóch dyscyplin. Spodziewana kwota to 17 mln złotych, co oznacza wzrost o ponad 100 proc. W poprzednim cyklu piłkarze mogli liczyć na 7,5 mln zł. Teraz na ich potrzeby może pójść nawet 16 mln zł. Na tę kwotę składa się nie tylko dotacja z kasy miasta, ale również kontrakty sponsorskie i wpływy z praw do transmisji telewizyjnych.

W poprzednim sezonie takim samym budżetem dysponował Górnik Zabrze, który niebawem przystąpi do kwalifikacji Ligi Europy. Z drugiej strony – zdegradowany do I ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza wydał tylko o dwa miliony złotych mniej. Jak zwykle wszystko rozstrzygnie się zatem nie w gabinecie księgowego, lecz na boisku…