Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów. Kolejna porażka

W ramkach rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali z zawodnikami Chrobrego Głogów 1:2.

Zagłębie przystępowało do tego meczu po pięciu kolejnych meczach bez zwycięstwa. Nadzieję na przełamanie dawał fakt, że rywale w tym sezonie zdobyli zaledwie punkt w meczach wyjazdowych.

Spotkanie dosyć szybko zaczęło się jednak po myśli przyjezdnych. Już w 9 minucie, Jaka Kolenc po dokładnym podaniu od Patryka Bryły zdobył gola na 1:0.

Gospodarze zdołali jednak do przerwy wyrównać. Pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Filip Karbowy. Piłka odbiła się jeszcze od Michała Michalca i zmylony Kacper Bieszczad nie miał szans na udaną interwencję.

Ostatnie słowo należało jednak do graczy Chrobrego. Marcel Ziemann wykazał się dobrym przeglądem pola. Dośrodkował do niekrytego Mikołaja Lebedyńskiego, który pewnym strzałem zdobył zwycięską bramkę.

Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów 1:2 (1:1)

0:1 Kolenc, 9 min
1:1 Karbowy, 27 min
1:2 Lebedyński, 65 min

Zagłębie: Chorążka – Turzyniecki, Ďuriška, Grudziński, Gojny – Karbowy, Korzeniecki (74. Szwed) – Pawłowski (C), Mularczyk (56. Maia), Małecki – Gregorio (55. Nowak)

Chrobry: Bieszczad – Ilków-Gołąb, Michalec (C), Stolc, Oleksy – Cywka (72. Mandrysz), Kolenc – Bryła (81. Piła), Machaj (46. Ziemann), Banaszewski (90+2. Bryła) – Lebedyński (90+2. Kowalczyk)