Zobacz
Do góry

Zagłębie Sosnowiec. Kolejny tydzień domowych treningów

Sportowej kwarantanny w Zagłębiu ciąg dalszy. Do niedzieli 29 marca włącznie sosnowiczanie będą ćwiczyli indywidualnie w domach.

Piłkarze I-ligowca nadal będą trenować we własnym zakresie według rozpiski przygotowanej przez trenera Dariusza Dudka i jego współpracowników, w tym Artura Gołasia odpowiedzialnego za przygotowanie motoryczne.

– Nic się nie zmieniło, obowiązują te same procedury, które wdrożyliśmy wcześniej. Stosujemy się do zasad bezpieczeństwa, które dotyczą wszystkich naszych obywateli – przekazał trener Dariusz Dudek.

Taka forma zajęć będzie obowiązywać co najmniej do 29 marca.

– Wówczas w zależności od rozwoju sytuacji w naszym kraju wspólnie z prezesem Marcinem Jaroszewskim podejmiemy kolejne decyzje – dodaje szkoleniowiec sosnowiczan.

– Każdy z nas wie, co ma robić, w razie wątpliwości mamy wspólną grupę na jednym z portali społecznościowych i wymieniamy się uwagami, podpowiadamy sobie. W miarę możliwości staramy się realizować część ćwiczeń na świeżym powietrzu w miejscach nieuczęszczany przez ludzi. Sytuacja jest frustrująca, ale trzeba zacisnąć zęby i robić swoje wierząc, że niebawem wrócimy do normalności – mówi Tomasz Nawotka, pomocnik Zagłębia.

Piłkarze na co dzień starają się zachować ostrożność. – Używam rękawiczek, nie dotykam gołymi rękami klamek, różnych przycisków, dzwonków. Trzeba zachować ostrożność na każdym kroku. Pamiętajmy, że w ten sposób dbamy nie tylko o siebie, ale także o naszych bliski. Przecież można nie mieć objawów i zarażać – dodaje Fabian Piasecki, najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik sosnowiczan.

W pełni zdrowi piłkarze realizują wytyczne trenerów, a wcześniej kontuzjowani wykorzystują czas rekonwalescencję, by jak najszybciej wrócić do normalnej formy fizycznej. Dotyczy to Michała Górala, Quentina Seedorfa oraz Huberta Sycha.

Tymczasem wyczekujący z utęsknieniem na powrót piłkarzy na boisko kibice Zagłębia mogli w krótkiej ankiecie wybrać najlepszego ich zdaniem trenera pracującego w Sosnowcu w XXI. Niespodziewanie internauci wskazali zwycięzcę w osobie Jacka magiery, który pracował na Ludowym przez kilka miesięcy na początku sezonu 2016/2017. Pod wodzą Magiery Zagłębie rozegrało dziewięć spotkań. Wygrało sześć i zremisowało trzy, a odchodzący wówczas do Legii Warszawa trener zostawił sosnowiczan na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejne miejsca w rankingu zajęli Artur Derbin – wraz z Robertem Stankiem wprowadził zespół do I ligi w sezonie 2014/2015 oraz Dariusz Dudek, pod którego wodzą Zagłębie w sezonie 2017/2018 wywalczyło awans do ekstraklasy.

Komentarze