Zagłębie Sosnowiec. Kontuzje prawych obrońców

Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w meczu z Arką w starciu z Widzewem sosnowiczanie zagrają bez nominalnego prawego obrońcy.


W Gdyni na boku defensywy wystąpił Mateusz Machała i zapewne w niedzielne południe będzie podobnie. Problem w tym, że nominalny środkowy defensor nie dotrwał do końcowego gwizdka i musiał w końcówce opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł Lukas Duriszka. Na szczęście kontuzja nie jest zbyt poważna, bo Machała naciągnął mięsień i w niedzielę niemal na pewno będzie gotowy do gry. Takiej pewności nie ma w stosunku do dwójki prawych defensorów. Zarówno Marian Galić, jak i Łukasz Turzyniecki zmagają się z urazami, które wykluczają ich z gry w meczu z Widzewem. Obaj doznali kontuzji podczas letnich przygotowań. Galić był kandydatem do gry w pierwszym składzie, ale na razie na debiut musi poczekać. W tej sytuacji do pierwszego składu wskoczyłby Turzyniecki, który wiosną wygrał rywalizację na prawej obronie z Dawidem Ryndakiem, ale on również przegrał na razie z urazem i cała nadzieja w Machale. Wspomniany Ryndak nadal jest w klubie, bo jeszcze przez rok ma ważny kontrakt z Zagłębiem, ale na powrót do pierwszej drużyny nie ma co liczyć. Wychowanek sosnowiczan został latem wystawiony na listę transferową, ale nie znalazł nowego klubu i od kilku dni trenuje z drugą drużyną.

Po udanej premierze w Gdyni w klubie z Sosnowca liczą, że podczas niedzielnego meczu z Widzewem na stadionie pojawi się w końcu liczna grupa kibiców Zagłębia. Z frekwencją ostatnimi czasy na Ludowym – i nie chodzi tylko o pandemię – było kiepsko.

– Wszystkich kibiców zachęcamy do zakupu biletów na ten mecz. Będzie można je nabywać online lub stacjonarnie, z wyłączeniem dnia meczowego. Z kolei od wczoraj ruszyła sprzedaż karnetów VIP Red i jednorazowych wejściówek VIP Red. Dla ułatwienia zakupów biletów przypominamy, że najprostszą formą ich nabycia jest zakup w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy internetowej na stronie bilety.zaglebie.eu – podkreśla Jerzy Mucha, rzecznik klubu z Sosnowca. Bilety można również kupować stacjonarnie do soboty w Fanstorze Zagłębia Sosnowiec (ul. 3-Maja 11), wspomniana sprzedaż stacjonarna nie będzie prowadzona w dniu meczu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców Zagłębia w dniu meczu, uruchomione zostaną punkty konsultacyjne, w których pracownicy klubu pomogą nabyć bilet poprzez aplikację internetową. Punkty konsultacyjne zlokalizowane zostaną w Caffe Zagłębie (ulica Kresowa – obok boiska ze sztuczną nawierzchnią) i w kasach stadionowych. Będą one czynne już trzy godziny przed spotkaniem z Widzewem.

Bilet na trybunę krytą kosztuje 40 zł i 20 zł ulgowy, z kolei na trybunę odkrytą 20 zł i 10 zł. Cena karnetu VIP Red to koszt 800 zł, z kolei za wejściówką VIP Red trzeba zapłacić 150 zł. W tej cenie jest wjazd na klubowy parking, miejsce w loży VIP, wejście do restauracji oraz catering.


Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

Komentarze