Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce. Kolejka porażka

W ramach rozgrywek Fortuna I ligi piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali z zawodnikami Korony Kielce 1:3.

Zagłębie gra w tym sezonie fatalnie. Za taki stan rzeczy posadą zapłacił Krzysztof Dębek, który musiał pożegnać się z zespołem.

Korona zaskoczyła gospodarzy już w pierwszej minucie spotkania i Grudziński  skierował futbolówkę do własnej bramki. Po 30 minutach gry goście wygrywali już 2:0. Na listę strzelców wpisał się Długosz, wykorzystując świetne dośrodkowanie Podgórskiego.

Kontaktowego gola dla Zagłębia zdobył Patryk Małecki, który uderzył między nogami wychodzącego Kozła. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu z Kielc. Jacek Kiełb ustalił wynik pięknym strzałem z rzutu wolnego.

Gracze Zagłębie Sosnowiec przegrali już trzecie spotkanie z rzędu. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 1:3 (0:2)

0:1 Grudziński , 1 min (s)
0:2 Długosz, 29 min
1:2 Małecki, 58 min
1:3 Kiełb, 78 min

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski (46. Chorążka) – Ryndak (84. Antonik), Duriska, Grudziński (69. Mularczyk), Gojny – Szwed, Maia (46. Karbowy), Oliveira, Małecki, Pawłowski – Nowak (46. Gregorio)

Korona Kielce: Kozioł – Szarek, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (83. Szymusik)– Podgórski (75. Petrović), Gąsior, Kaczmarski, Długosz (83. Lisowski), Kiełb (83. Łysiak)– Thiakane (86. Firlej)