Tabela (nie)prawdę Ci powie…

Dobra końcówka sezonu może sprawić, że Zagłębie Sosnowiec zakończy sezon ligowy na najwyższym miejscu w tabeli od 2018 roku.


Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że najwyższe miejsce w tabeli nie będzie oznaczało, że był to najlepszy piłkarsko sezon w wykonaniu sosnowiczan, który dopiero przed kilkoma dniami zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

Jednak po kolei. Jeśli w niedzielę, w meczu kończącym sezon, Zagłębie Sosnowiec pokona Sandecję Nowy Sącz, a Chrobry Głogów przegra swój pojedynek, sosnowiczanie wskoczą na 10 miejsce w I lidze. Będzie to najwyższe miejsce w ligowej tabeli od sezonu 2017/2018. Wówczas Zagłębie Sosnowiec zajęło na zapleczu ekstraklasy drugie miejsce i awansowało do elity.

Potem było już tylko gorzej… Spadek z ekstraklasy, a w kolejnych sezonach miejsca jedenaste, siedemnaste i piętnaste, przy czym w każdym z trzech sezonów w I lidze sosnowiczanie bronili się przed spadkiem.

Nie inaczej było i tym razem. Przedsezonowe plany sięgały strefy barażowej gwarantującej walkę o ekstraklasę, skończyło się na walce o utrzymanie. Zakończyło się ono powodzeniem w momencie przejęcia zespołu przez Marcina Malinowskiego. Przed ostatnim meczem dorobek Zagłębia pod jego rządami to 14 punktów w siedmiu meczach. Tylko jedna porażka i zaledwie trzy stracone bramki.

Finisz rozgrywek nie może jednak przesłonić całokształtu, czyli postawy w całych rozgrywkach, a tutaj wniosek jest tylko jeden. Za klubem z Sosnowca kolejny stracony sezon. Już czwarty z rzędu…


Czytaj także:


Na szczęście dla Zagłębia końcówka sezonu napawa optymizmem przed kolejnymi rozgrywkami. Pytanie tylko, czy misja, którą zapoczątkował trener Malinowski, będzie w Sosnowcu kontynuowana. Wiele zależy od tego, czy popularny „Malina” nadal będzie mógł zasiadać na trenerskiej ławce sosnowiczan, a konkretniej czy będzie wciąż odpowiedzialny za wyniki zespołu. Potrzebne są także kadrowe korekty i to, kto za nie będzie odpowiadał, bo jak pokazał „cacus” Malinowskiego nieważne kto kompletuje skład – patrz zimą trener Dariusz Dudek – ale temu składowi jest po drodze z tym, kto odpowiada za wyniki zespołu…


Na zdjęciu: Zagłębie Sosnowiec ma szansę na najwyższe miejsce w ligowej tabeli od sezonu 2017/2018.
Fot. Norbert Barczyk / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.