Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole. Dno dna

Czarna seria Zagłębia trwa w najlepsze. Sosnowiczanie ulegli Odrze Opole 0:2 i zamykają tabelę I ligi.

Zanim ekipa z Sosnowca zakończyła swój mecz, ostatnia do tej pory na zapleczu ekstraklasy Resovia zremisowała z Miedzią Legnica i wyprzedziła ekipę Kazimierza Moskala. Porażka z Odrą sprawiła, że co najmniej do następnej serii spotkań to właśnie Zagłębie będzie okupować ostatnią pozycję w tabeli. Patrząc na postawę sosnowiczan w starciu z Odrą trudno jednak być optymistą i wierzyć, że Zagłębie szybko wykaraska się z tarapatów. Trudno jednak wygrać mecz i zapunktować jeśli przez dziewięćdziesiąt minut nie oddaje się celnego strzału…

W porównaniu z ostatnim meczem trener Moskal dokonał dwóch zmian w składzie. Na ławce rezerwowych usiedli Quentin Seedorf oraz Nikolas Korzeniecki. Ich miejsce zajęli Joao Oliveira oraz Filip Karbowy. Obaj zagrali w środku pola wraz z Maciejem Ambrosiewiczem, a na bok pomocy przesunięty został Patrik Misak.

Do przerwy bramki nie padły, ale lepsze okazje stworzyli sobie goście. Najlepszą mieli w 41 minucie. Zza pola karnego uderzał Rafał Niziołek, ale Krystian Stępniowski ze sporymi kłopotami wypiąstkował piłkę, która nieprzyjemnie skozłowała.

W 49 minucie było 0:1. Kacper Radkowski na własnej połowie stracił piłkę na rzecz Tomáša Mikiniča, który zagrał do Arkadiusza Piecha. Słowak zagrał do Rafała Niziołka, a ten podał do Konrada Nowaka, który przymierzył prawą nogą z pola karnego i umieścił piłkę obok słupka. Radkowski miał udział także przy drugim golu dla gości. Środkowy defensor fatalnie przyjął piłkę, po tym zagraniu goście mieli rzut rożny. Wprawdzie udało się zablokować strzał po pierwszym dośrodkowaniu z kornera, ale przy drugiej próbie Rafał Niziołek wrzucił na bliższy słupek do Mateusza Wypycha, który odegrał głową na dalszy słupek, a tam akcję sfinalizował strzałem z bliska Szymon Drewniak.

W Zagłębiu warto odnotować debiut Michała Masłowskiego, który pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu.

Zagłębie Sosnowiec – Odra Opole 0:2 (0:0)

0:1 Konrad Nowak 49′
0:2 Szymon Drewniak 60′

Zagłębie: Stępniowski – Turzyniecki,  Ďuriška, Radkowski, Gojny – Mišák (86. Szwed), Karbowy (46.  Seedorf), Ambrosiewicz, Oliveira (46. Masłowski), Pawłowski (66. Małecki) – Sobczak.

Odra: Kuchta – Tabiś, Kamiński, Wypych,Winiarczyk -Nowak (77. Janus), Trojak,Drewniak, Niziołek (86. Czapliński), Żak (14. Mikinič) – Piech.

żółte kartki: João Oliveira, Sobczak – Wypych, Kamiński, Mikinič.