Zagłębie Sosnowiec. Perdjić w nowej roli

Chorwat dołączył do trenerskiegoi sztabu Zagłębia Sosnowiec i będzie teraz szkolił bramkarzy.


Miał bronić do 40, skończył nieco wcześniej. Matko Perdijić opuszcza na dobre sosnowiecką bramkę, ale nie Zagłębie. Chorwat będzie w ekipie trenera Artura Skowronka odpowiadał za przygotowanie bramkarzy I-ligowca.

– Ten moment zbliżał się nieuchronnie. Prowadziłem już zajęcia z młodzieżą w Zagłębiu, teraz przyszedł czas na pracę z chłopakami, z którymi jeszcze do niedawna razem grałem. Cieszę się, że trener Skowronek widzi mnie w swoim sztabie. Na pewno stresik lekki jest, bo to w końcu nowa rola, ale jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że moje doświadczenie nabyte przez lata gry zaowocuje podczas pracy trenerskiej. Jestem bardzo szczęśliwy, że nadal mogę być częścią Zagłębia – podkreśla Perdijić, który będzie się teraz opiekował tercetem bramkarzy Zagłębia. O miejsce między słupkami rywalizować będą sprowadzony zimą ze Stali Mielec Michał Gliwa, Kamil Bielikow oraz Kacper Siuta. Najwyższej stoją oczywiście akcje doświadczonego Gliwy. Chorwat zluzował na stanowisku trenera bramkarzy pierwszego zespołu Zagłębia Krzysztofa Lubiatowskiego, który będzie się teraz opiekował golkiperami Akademii Zagłębia.

Perdijić jesienią zaliczył sześć ligowych występów. Zagrał także w jednym meczu rozgrywek Pucharu Polski. Nie był już jednak tak pewnym punktem zespołu jak w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 gdy po spadku Zagłębia z ekstraklasy niespodziewanie stanął między słupkami sosnowiczan po kontuzjach rywali i pozostał w bramce niemal przez całą rundę. Grał do momentu, gdy sam złapał uraz, w tym czasie obronił dwa rzuty karne.

W Sosnowcu Perdijić pojawił się jesienią 2015 roku i od tamtej pory do końca 2021 roku znajdował się w kadrze Zagłębia z przerwą na grę w Polonii Bytom w sezonie 2016/2017. Przeważnie był zmiennikiem. Grał z Zagłębiem w I lidze, a także przez sezon w ekstraklasie do której awansował z drużyną w 2018 roku. W sumie zaliczył w ekipie z Sosnowca 31 występów w ekstraklasie, I lidze oraz rozgrywkach PP.

Jego pierwszym klubem w Polsce był Ruch Chorzów. Był także zawodnikiem Cracovii oraz Widzewa Łódź. W sumie na różnych szczeblach ligowych i w rozgrywkach pucharowych zaliczył w barwach polskich klubów 110 meczów. W ojczyźnie był graczem Hajduka Split, NK Mosor, HNK Sibenik oraz NK GOSzK. W maju skończy 40 lat.


Fot. Norbert Barczyk / PressFocus