Zagłębie Sosnowiec. Radkowski (na razie) zostaje

W styczniu 18-letniego piłkarza sprawdzał Standard Liege. Środkowy obrońca sosnowiczan przebywał w Belgii przez tydzień. Po powrocie udał się z Zagłębiem na obóz do Chorwacji. Po reprezentanta Polski U-19 zgłosił się tymczasem kolejny klub. Tym razem angielski Watford FC, którego skauci od dłuższego czasu obserwują Radkowskiego.

– Przedstawiciele angielskiego klubu sondowali możliwość zaproszenia Kacpra na testy do Watford, ale ustaliliśmy, że wyjazd do Belgii na tę chwilę wystarczy. Działacze Standardu w samych superlatywach wypowiadali się o naszym zawodniku. Na pewno Kacper nadal będzie pod ich obserwacją. Nie chcemy jednak dopuszczać do sytuacji, że piłkarz, zamiast przygotowywać się do rundy wiosennej, jeździ od klubu do klubu, od kraju do kraju. Na ten moment Radkowski zostaje w Zagłębiu. To ważna postać w naszym zespole i chcemy, żeby pomógł nam wiosną w walce o jak najlepszy wynik. Co będzie po zakończeniu sezonu, czas pokaże – tłumaczy Robert Tomczyk, dyrektor sportowy sosnowieckiego klubu. Przypomnijmy, że jesienią Radkowskiego obserwowali także skauci holenderskiego Willem II Tilburg.

Główny zainteresowany ze spokojem podchodzi do transferowych przymiarek.

– Jeśli chodzi o pobyt w Belgii, było to naprawdę ciekawe doświadczenie. Różnica czysto piłkarska na pewno jest trochę widoczna, natomiast jeśli chodzi o stronę przygotowania fizycznego, jesteśmy na tym samym poziomie. Spędziłem tam tydzień, trenowałem z zespołem U-21 i pierwszą drużyną. Wiem, że Belgowie mają mnie nadal obserwować. Spokojnie przygotowuję się do rundy rewanżowej, mam nadzieję, że wywalczę miejsce w pierwszym składzie i powalczę z Zagłębiem o dobry wynik – dodaje Radkowski.

Radkowski to wychowanek Legii Warszawa. W wieku 13 lat został piłkarzem Varsovii, klubu, klubu kojarzonego przede wszystkim z Robertem Lewandowskim. Do Sosnowca trafił jesienią 2018 roku. Najpierw do Akademii Zagłębia, a w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 został włączony do pierwszego zespołu prowadzonego wówczas przez Valdasa Ivanauskasa. W końcówce ubiegłego sezonu zdążył zadebiutować na boiskach ekstraklasy. Najpierw zaliczył ponad osiemdziesiąt minut w starciu z Koroną Kielce, a następnie niespełna kwadrans przeciwko Wiśle Płock. W bieżącym sezonie zagrał w 15 ligowych meczach. Radkowski może grać jako defensywny pomocnik, ale jesienią częściej występował na środku obrony. Ma za sobą występy w reprezentacji U-19. W czerwcu 2019 roku podpisał z klubem z Sosnowca 2-letni kontrakt, wcześniej był do Zagłębia wypożyczony.

Po odejściu z klubu Bułgara Płamena Kraczunowa Radkowski o miejsce w wyjściowym składzie Zagłębie będzie rywalizował z innym młodzieżowcem. Jest nim Kacper Łopata, który został zimą wypożyczony z angielskiego Brighton. Jeden z nich będzie partnerem doświadczonego Piotra Polczaka na środku defensywy.

Komentarze