Zagłębie Sosnowiec. Remis przed odlotem

Piłkarze Zagłębia jak na razie bez wygranej w zimowych meczach kontrolnych.

W trzecim tegorocznym sparingu sosnowiczanie zanotowali drugi remis. Tym razem zaliczyli go w meczu z Sandecją. Na boisku w Jaworznie, gdzie odbył się pojedynek I-ligowców, padł rezultat 1:1. Dla zespołu Artura Skowronka był to ostatni sprawdzian przed zgrupowaniem w Turcji, na które zespół ze Stadionu Ludowego wyleci już w sobotę. We wcześniejszych pojedynkach Zagłębie zremisowało z Resovią Rzeszów oraz minimalnie uległo Puszczy Niepołomice. Gra kontrolna z Sandecją była więc trzecim sparingiem z drużyną, z którą na co dzień Zagłębie walczy o ligowe punkty.

W 26 minucie zespół Dariusza Dudka mógł objąć prowadzenie, ale Damian Chmiel nie wykorzystał rzutu karnego. Górą był golkiper sosnowiczan, Michał Gliwa, który poradził sobie z uderzeniem gracza rywali.

Na nieco ponad pięć minut przed zejściem na przerwę bramkę zdobyli sosnowiczanie, a jej autorem był Szymon Pawłowski, który rozpoczął mecz na szpicy. W związku z absencją w składzie Szymona Sobczaka jego miejsce zajął właśnie kapitan Zagłębia. Sobczak nie zagrał gdyż narzekał na uraz, ale jak zapewnia sztab szkoleniowy to nic groźnego, ale wobec wyjazdu do Turcji w drużynie z Sosnowca dmuchano na zimne. W drugiej połowie Pawłowski zszedł na skrzydło, a w ataku grał Mateusz Popczyk.

Oprócz Sobczaka przeciwko Sandecji nie zagrali także Mateusz Machała oraz Dawid Ryndak, którzy rozpoczęli już treningi z drużyną, ale w sparingach zagrają dopiero w Turcji. W sumie trener Skowronek miał do dyspozycji 19 zawodników, w tym aż czterech młodzieżowców, którzy jeszcze nie zaliczyli debiutu w pierwszym zespole.

Po raz pierwszy w barwach Zagłębia zaprezentował się z kolei Filip Borowski. 18-latek na początku tygodnia został wypożyczony do Zagłębia z Lecha Poznań.

Sosnowiczanie w drugiej połowie stracili prowadzenie, a bramkę na wagę remisu zdobył dla ekipy z Nowego Sącza Błażej Szczepanek po akcji najlepszego na boisku w ekipie Sandecji Damara Sovsicia.

Przed Zagłębiem teraz dwutygodniowy pobyt w tureckim Belek. Wylot dziś w godzinach porannych. Podczas obozu przygotowawczego ekipa z Sosnowca rozegra trzy mecze kontrolne, kolejno z bułgarskim FC Hebar Pazardzhik (Bułgaria) następnie kazachskim FK Aktöbe, a na koniec z rosyjskim FK Orenburg (Rosja). Pierwszy testmecz już 2 lutego.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pawłowski 39., 1:1 Szczepanek 71.

Zagłębie: Gliwa (60. Siuta) – Jończy (67. Chęciński), Dalić (46. Staniak), Kamiński (46. Ďuriška) – Borowski (46. Bryła),  Szumilas (67. Korzeniecki), João Oliveira (67. Kamiński), Gojny (67. Borowski) – Banaszewski (67. Dziedzic), Pawłowski (67. Seedorf), Seedorf (46. Popczyk). Trener: Artur Skowronek

Sandecja: (I połowa) Pietrzkiewicz – Osyra, Boczek, zawodnik testowany, Kasprzak, Rudol, Chmiel,  Kosakiewicz,  Janicki,  Fall, Zjawiński. (II połowa) 31. Pietrzkiewicz – Boczek, Słaby, Rudol, Kobryń, zawodnik testowany, Kasprzak, Šovšić, testowany (70. Zych), Janicki (60. Szczepanek),  Dikow. Trener: Dariusz Dudek