Zagłębie Sosnowiec. Rywalizację czas zacząć

W sobotę piłkarzy Zagłębia czeka pierwszy letni sparing. – Chciałbym mieć tak kadrę, aby na każdej pozycji była rywalizacja. Na kilku pozycjach jeszcze nam brakuje zawodników – podkreśla Kazimierz Moskal, trener Zagłębia.


Nowo pozyskanych graczy oraz kilku piłkarzy testowanych szkoleniowiec sosnowiczan sprawdzi w sobotnim sparingu z Koroną Kielce. W tym gronie będą między innymi Hiszpan José Gabriel Romero López w skrócie Pepe. To były kapitan UD Mellila zespołu Segunda Division B. Barw tego hiszpańskiego zespołu bronił od sezonu 2015/2016. Gracz rodem z Półwyspu Iberyjskiego, który walczy o angaż w Zagłębiu, ma być antidotum na problemy sosnowiczan z obsadą prawej strony defensywy.

Po raz pierwszy w barwach Zagłębia zagra z kolei Alex Tanque. Brazylijczyk podpisał z klubem 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Alex to 27-letni środkowy napastnik. Miniony sezon spędził w portugalskim klubie Canelas 2010 występującym na trzecim poziomie rozgrywek. Zagrał w 29 meczach, strzelił w nich 13 bramek i zaliczył 2 asysty. Brazylijczyk był zarazem najlepszym strzelcem w lidze.

– Gra w Polsce to dla mnie nowe wyzwanie. Czeka na mnie nowa kultura, nowy styl gry. Chcę się pokazać w nowym klubie, pomóc Zagłębiu w osiągnięciu dobrego wyniku. Indywidualnie również chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć jak najwięcej bramek – podkreśla nowy napastnik w talii trenera Moskala.

Pierwsze ustalenia personalne zapadną właśnie po sobotnim sparingu z Koroną, po którym zespół czeka w poniedziałek wyjazd na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego.

Z wypożyczenia do Garbarni Kraków wrócił pomocnik Błażej Radwanek, ale najprawdopodobniej długo miejsca w Sosnowcu nie zagrzeje i po raz kolejny zostanie wypożyczony. Przypomnijmy, że trenerem Garbarni został Maciej Musiał, do niedawna asystent trenera Moskala.

Z grona piłkarzy, którzy zasilili latem Zagłębie, w sobotę zagrożony jest jedynie występ Wojciecha Szumilasa. Były zawodnik Wisły Płock, znany w regionie z występów w GKS-ie Tychy na wtorkowym treningu doznał drobnego urazu stawu skokowego.

Kolejne gry kontrolne sosnowiczanie rozegrają podczas obozu w Wodzisławiu. Rywalami Zagłębia będą MFK Karvina, Podbeskidzie Bielska-Biała oraz ŁKS Łagów. Na zgrupowaniu ekipa trenera Moskala będzie przebywać do 13 lipca.

Po powrocie planowane są jeszcze dwa test-mecze. Rywalami I-ligowca będą kolejno GKS Katowice i Puszcza Niepołomice.


Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus