Zagłębie Sosnowiec. Śnieżyca, czyli szlaban

Georgios Mygas jeszcze w tym tygodniu zwiąże się z Zagłębiem Sosnowiec półrocznym kontraktem. Podobnie jak w przypadku graczy pozyskanych wcześniej, w jego umowie znajdzie się opcja rocznej prolongaty w przypadku zachowania miejsca w ekstraklasie. W ekipie beniaminka rywalizował będzie o miejsce na boku obrony…

Zima w Helladzie

Grecki defensor spodziewany był przy Kresowej już w poniedziałek, tyle że – wbrew oczekiwaniom – w miniony weekend nie udało mu się rozwiązać kontraktu z Panetolikosem. Stało się to dopiero dzień później. Na wczorajszych zajęciach Zagłębia 24-letniego zawodnika nadal jednak nie było.

Podróż do Polski uniemożliwiły mu fatalne warunki atmosferyczne. W Helladzie spadły ogromne ilości śniegu, torpedując między innymi rozkład lotów. Sam zawodnik twierdzi, że tyle białego puchu w swoim życiu jeszcze nie widział…

Nowak już jest

Wczoraj wieczorem na Stadionie Ludowym zameldował się natomiast Olaf Nowak. To 20-letni napastnik Zagłębia Lubin, który w sosnowieckim zespole spędzi przynajmniej jedną rundę. Ma zwiększyć rywalizację w formacji ataku i zaliczać pierwsze minuty na arenach ekstraklasy. Do tej pory wychowanek Wisły Kraków grywał w III-ligowych rezerwach lubinian. Jesienią na listę strzelców wpisał się dziewięć razy.

„Alex” pożegnany

Również w godzinach wieczornych za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z Alexandrem Christovao. Angolski snajper 11 grudnia został przez Komisję Ligi zawieszony na 10 meczów za brutalny faulu na zawodniku Pogoni Szczecin, Sebastianie Walukiewiczu. Wcześniej z tego samego powodu klub przesunął go do rezerw i ukarał finansowo.

Kibice z Kresowej pamiętają jednak, że to właśnie gol strzelony przez czarnoskórego napastnika – wiosną tego roku na stadionie Ruchu Chorzów – dał sosnowiczanom upragniony awans do ekstraklasy. „Zarząd Zagłębia jest wdzięczny piłkarzowi za pomoc w awansie do Lotto Ekstraklasy i życzy mu powodzenia w nowej drużynie” – czytamy w okolicznościowym komunikacie.

 

***

Sanogo okradziony

Zimowego urlopu nie będzie miło wspominał Vamara Sanogo. Podczas pobytu w Paryżu francuski napastnik został okradziony przez tzw. „żółte kamizelki”. Tak miejscowe media nazywają hordy demonstrantów, którzy na ulicach protestują przeciwko polityce prezydenta Emmanuela Macrona. Z zaparkowanego samochodu piłkarza zniknęły rzeczy osobiste i ubrania. Pojazd został zniszczony.

„Banan” w Mielcu

Adam Banasiak, jeden z pięciu graczy wystawionych przez Zagłębie na listę transferową, w drugiej części rozgrywek najprawdopodobniej reprezentował będzie barwy Stali Mielec. Przez kilka dni negocjował z Łódzkim Klubem Sportowym, ale strony ostatecznie nie doszły do porozumienia. Tym samym 29-letni pomocnik wraca na bezpośrednie zaplecze ekstraklasy. Licznik jego gier w krajowej elicie zatrzymał się na 20.

Na zdjęciu: Piłkarze Zagłębia w drodze na wtorkowy trening. Z uwagi na aurę Georgios Mygas będzie czuł się w Sosnowcu… jak u siebie w domu.