Zagłębie Sosnowiec. Sparing pełen tajemnic

Na życzenie obu rywali mecz Zagłębia Sosnowiec z Puszczą Niepołomice (0:0) miał charakter całkowicie zamknięty. Nie podano nawet składów.


– To był typowy mecz walki, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy kilka okazji, ale nie udało się ich zamienić na bramki. Na pewno cieszy, że w kolejnym meczu kontrolnym nie straciliśmy bramki. Gra defensywna na pewno na plus, musimy jeszcze pracować nad poprawą skuteczności – skomentował spotkanie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Zagłębia Maciej Ambrosiewicz, jeden z piłkarzy, który zasilił zimą klub z Sosnowca.

Nowy nabytek, który ma być jedną z wiodących postaci linii środkowej, pokusił się o komentarz do przygotowań do rundy wiosennej. – Ciężko pracowaliśmy, do tego siedem gier kontrolnych. Fajnie, że udało się przejść ten okres bez bez urazów. Warunki do pracy mieliśmy bardzo dobre, nawet gdy temperatura dawała się we znaki, to mogliśmy realizować plan sztabu szkoleniowego korzystając z zadaszonego boiska.

Już w sparingach pokazaliśmy, że w każdym meczu chcemy wygrywać, cieszyć się z bramek, ze zwycięstw – dodał pomocnik sosnowiczan, który jako jedyny w talii trenera Kazimierza Moskala wychodził w pierwszym składzie we wszystkich grach kontrolnych Zagłębia.


Czytaj jeszcze: Czeka na ostateczną weryfikację

Mecz z Puszczą był siódmym sparingiem. Trzy razy Zagłębie wygrało, trzykrotnie zremisowało i raz przegrało. Co warte podkreślenie w pięciu ostatnich meczach nie straciło bramki.razy.


Sparingi Zagłębia – zima 2021
  • Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:2 (0:1)
  • Korona Kielce – Zagłębie 1:0 (0:0)
  • Zagłębie – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Ruch Chorzów – Zagłębie 0:2 (0:2)
  • Hutnik Kraków – Zagłębie 0:2 (0:0)
  • Zagłębie – Garbarnia Kraków 0:0
  • Zagłębie – Puszcza Niepołomice 0:0

Fot. Rafał Rusek/PressFocus