Zagłębie Sosnowiec. Stalowe serce

5-letnią umową ze spółką Zagłębiowski Park Sportowy zwiąże się ArcelorMittal Poland.


Oficjalna nazwa kompleksu nie jest jeszcze znana, bo nie wiadomo czy w nazwie zostanie użyta cała nazwa sponsora czy tylko jeden z członów, ale na tę chwilę najważniejszy jest fakt, że na kilka miesięcy przed oficjalnym otwarciem kompleksu nastąpił wybór sponsora tytularnego Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Został nim polski oddział wiodącej firmy hutniczej na świecie, która m.in. w Sosnowcu ma swój zakład produkcyjny. Umowa, która zostanie podpisana na dniach ma opiewać na kwotę ponad 7,5 mln zł.

Jedyny taki w Polsce!

Zagłębiowski Park Sportowy to nowoczesny multidyscyplinarny kompleks sportowy w centrum Zagłębia. Niepowtarzalny i jednocześnie największy tego typu kompleks w Polsce. W jednym miejscu znajdują się bowiem obiekty spełniające wymogi polskich i międzynarodowych federacji sportowych: stadion piłkarski (o pojemności 11 600 miejsc), stadion zimowy (2 545 miejsc) i hala sportowa (3502 miejsc). A wszystko to na obszarze 15ha. Budowa rozpoczęła się na wiosnę 2019 roku i już wkrótce jej efekty będą cieszyć mieszkańców regionu i kraju. Do dyspozycji fanów sportowych będą restauracje, punkty gastronomiczne, punkty sprzedaży, muzeum sportu i wiele innych atrakcji.

– Wyjątkowość obiektu przejawia się na kilku płaszczyznach. Architektonicznym, gdzie na jednej przestrzeni znajdują się spójne wizualnie trzy jednostki sportowe: stadion piłkarski, hala sportowa i lodowisko. Funkcjonalnym, gdyż będą odbywały się tu zarówno imprezy o charakterze sportowym, rekreacyjnym jak i kulturalnym, a także ze względu na szeroką i różnorodną grupę odbiorców, ponieważ przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej – podkreśla prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego Karina Skowronek.

Sosnowiec nie posiadał dotychczas aren na miarę XXI wieku, które pozwoliłyby delektować się na odpowiednim poziomie wydarzeniami kulturalnymi, rozrywkowymi czy też sportowymi.

Wiele talentów

– To się zmieni. Myślę, że mieszkańcy odczują ogromną różnicę. Obiekty będą służyły organizacji targów, konferencji, imprez plenerowych, sportowych i koncertów. Szczególnie ostatnia pozycja będzie sporą nowością dla miasta, ponieważ nie dysponowaliśmy dotychczas miejscem, w którym można zorganizować zamknięty koncert dla dużej grupy fanów. Chcemy żeby Park był magnesem przyciągającym osoby w różnym wieku, poszukującym różnego rodzaju atrakcji i rozrywki, o kompletnie różnych zainteresowaniach. Co istotne dla organizacji zawodów z najwyższej półki, obiekty będą spełniały restrykcyjne wymagania największych sportowych federacji. Musimy pamiętać, że w całym Zagłębiu mamy mnóstwo utalentowanych sportowców, którzy potrzebują aren zmagań. Mamy młodzież, która już teraz odnosi ogromne sukcesy. Zagłębiowski Park Sportowy ma być ich drugim domem, dzięki któremu będą się rozwijać – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Od początku naszej obecności w Polsce angażujemy się w różne projekty społeczne. Jesteśmy hutnikami, a stal, którą produkujemy odgrywa bardzo istotną rolę w codziennym życiu każdego człowieka, a te obiekty sportowe są jednym z najlepszych przykładów zastosowania stali – to co nazywamy „tworzywem nowoczesnego świata”. Możemy powiedzieć, że łączy nas „stalowe” serce. Nie bez znaczenia jest również fakt, że relacje z władzami miasta Sosnowca zawsze były dobre, co pozwala wierzyć, że współpraca z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym będzie sukcesem. Mamy nadzieję, że ten kompleks będzie dobrze służyć nie tylko mieszkańcom Sosnowca, ale i całego regionu, a może i nawet naszego regionu – podkreśla Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.


Na zdjęciu: W Sosnowcu mogą pękać z dumy!
Fot. własneKomentarze