Zagłębie Sosnowiec w PHL?!

Rafał Radziszewski między słupkami; w obronie m.in.: Łukasz Podsiadło, Kamil Charousek. Michał Działo czy Jakub Jaskólski; w ataku Damian Słaboń, Tomasz Kozłowski, Łukasz Rutkowski, Tobiasz Bernat oraz swego czasu ulubieniec miejscowej publiczności Vladimir Luka – to tylko zaledwie kilku zawodników w kadrze Zagłębia Sosnowiec, przygotowującej się do nadchodzącego sezonu. Teraz jest aktualne pytanie, gdzie zagra sosnowiecki klub. Jeszcze do niedawna hokeiści oswajali się z myślą o I lidze. I wcale nie ukrywamy, że ewentualne rozgrywki zaliczyliby na… jednej łyżwie, z takim składem i z takimi rywalami.

Kilka dni temu Mirosław Minikina, wiceprezes związku oraz prezes Polskiej Hokej Ligi, zwrócił się z propozycją do działaczy Zagłębia, czy nie są zainteresowani wykupieniem „dzikiej karty” (200 tys. zł). Oczywiście, że w tym momencie decydowały, oprócz względów sportowych, również komercyjne. Zadłużony związek szuka na gwałt pieniędzy i każdy przypływ gotówki jest mile widziany. Kwotą 200 tys. zł można spłacić jednego, a może nawet dwóch wierzycieli…

– Jeżeli działacze Zagłębia spełnią dwa kryteria, czyli wypełnią wniosek licencyjny, i zostanie on pozytywnie rozpatrzony, oraz wykupią „dziką kartę”, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by już we wrześniu zagrali w ekstralidze – mówi komisarz PHL, Marta Zawadzka. – Na wniosek czekam do końca tygodnia i jeżeli komisja licencyjna wyrazi pozytywną opinię, to na początku przyszłego tygodnia opublikujemy terminarz rozgrywek, bo mamy przygotowane dwa warianty – z Zagłębiem lub bez tej drużyny.

W Sosnowcu nie tak dawno powstały ciekawe plany budowy mocnego sportowo Zagłębia. Do ekstraklasowych piłkarzy mieliby dołączyć również hokeiści, zaś wszystko ma być pod jedną kuratelą organizacyjną.

– Oczywiście, że pojawiła się propozycja; rozważamy i analizujemy ją z każdej strony – mówi niezwykle ostrożnie prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Niemniej przygotowujemy się do wypełnienia wniosku licencyjnego i zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie.

Zagłębie nie otrzymało licencji w 2016 r. na grę w PHL i zostało przesunięte do I ligi. Teraz pojawiła się szansa powrotu…

Komentarze