Zagłębie Sosnowiec. Wsłuchali się w głos kibiców

W Sosnowcu zmodyfikowali sposób zakupu karnetów i biletów na rundę wiosenną.


Informacja o braku możliwości zakupu wiosną biletów na trybunę krytą podczas meczów Zagłębia rozzłościł sympatyków sosnowieckiego klubu. W pierwotnej wersji dostępne miały być tylko karnety w ramach akcji „Kultowy Ludowy”. Ostatecznie władze klubu dokonały korekty w swoich planach.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych kibiców przedstawiamy dodatkowe warianty zakupu karnetów i wejściówek na mecze Zagłębia wiosną 2022. Oprócz karnetów na trybunę krytą będzie można zakupić również wejściówki na pojedyncze mecze. Dla kibiców przygotowaliśmy także karnet na trybunę odkrytą – przekazał Łukasz Girek, prezes Zagłębia.

Karnety na trybunę odkrytą będą kosztować 50 zł. Sprzedaż odbywa się na zasadzie zapisów, ponieważ każdy nabywca otrzyma za darmo nową kartę kibica. Zapisy trwają do 20 lutego w Sklepie Kibica Zagłębiak (3-go Maja 11). Zakup karnetu ma gwarantować pierwszeństwo przy zakupie karnetów na nowy stadion. Bilet na pojedynczy mecz na trybunę odkrytą to koszt 20 zł i 10 zł (ulgowy).

Dodatkową opcją, której w pierwotnym planie nie było, jest możliwość zakupu biletu jednorazowego na trybunę krytą. Bilet normalny będzie kosztował 50 zł, a ulgowy 30 zł. Bilet ulgowy dotyczy dzieci od 8 do 16 roku życia, kobiet oraz osób powyżej 65 roku życia. Przypominamy, że karnety na trybunę krytą kosztują odpowiednio 300, 600 i 1200 zł.

Tymczasem we wtorek piłkarze Zagłębie rozpoczęli ostatnią część przygotowań do rundy wiosennej. Próbą generalną przed ligą będzie piątkowy dwumecz z Koroną Kielce. Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 12., natomiast drugie o 15:00.

Pierwszy mecz w rundzie wiosennej sosnowiczanie rozegrają już w piątek 25 lutego. Na Ludowym zespół Artura Skowronka zmierzy się z Odrą Opole. W pierwszym meczu tych drużyn w aktualnych rozgrywkach górą byli rywale. W Opolu sosnowiczanie – jeszcze pod wodzą Kazimierza Moskala – przegrali 0:1.


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus