Zagłębie ukarane przez Komisję Ligi

Zagłębie Lubin, jego obrońca Dorde Crnomarković oraz asystent trenera Ivan Vrabec zostali ukarani przez Komisję Ligi za wydarzenia z pierwszej tegorocznej kolejki ekstraklasy.


W meczu z Wisłą Płock (0:2) Vrabvec charakterystycznym ruchem dał sygnał Serbowi, by ten złapał żółtą kartkę – swoją czwartą w sezonie, wskutek czego pauzowałby w spotkaniu z Lechem Poznań, w którym i tak… nie mógłby zagrać, jako że zimą został wypożyczony do Lubina właśnie z „Kolejorza”. Crnomarković złapał jednak tę kartkę w sposób iście bestialski, łamiąc kość strzałkową Piotrowi Pyrdołowi.

Crnomarković został zdyskwalifikowany na 3 mecze oraz ukarany grzywną 30 tysięcy złotych. Vrabec został zdyskwalifikowany na 1 mecz oraz ukarany 15 tysiącami złotych, zaś na klub z Lubina nałożono 50-tysięczną grzywnę. – Komisja nie miała wątpliwości, co do umyślności działania sprawcy i współsprawcy, czyli asystenta Ivana Vrabeca. Na nagraniach z meczu wyraźnie słychać do kogo zwraca się asystent i widać reakcję zawodnika na skierowany do niego okrzyk i gest. Ponadto, po otrzymaniu polecenia od asystenta trenera, a przed poważnym w skutkach faulem, zawodnik podjął dwie nieudane próby zdobycia żółtej kartki faulując zawodników Wisły. Tym samym Komisja Ligi uznała, że klub, asystent trenera oraz zawodnik dopuścili się rażącego naruszenia norm moralno-etycznych w piłce nożnej, co skutkuje nałożonymi karami dyscyplinarnymi – powiedział Jarosław Poturnicki, przewodniczący Komisji Ligi.

Komentarze