Zagłębie wygrywa na trudnym terenie!

W meczu Chojniczanki z Zagłębiem to gospodarze byli faworytami. Obie drużyny grały ostatnio bardzo dobrze, ale zespół z Chojnic notował passę sześciu kolejnych meczów ligowych bez porażki.

Mecz zaczął się jednak lepiej dla przyjezdnych, którzy w 11 minucie objęli prowadzenie. Akcję prawą stroną przeprowadził Tomasz Nowak, który centrował w kierunku Sanogo na piąty metr. Piłka jednak do niego nie dotarła, ponieważ interweniował Wojciech Lisowski. Zrobił to jednak na tyle pechowo, że skierował piłkę do własnej bramki.

Po tym golu piłkarze Chojniczanki zaczęli przeważać w spotkaniu, przykładem czego był strzał Macieja Górskiego, którego w ostatniej chwili wślizgiem zablokował Mateusz Cichocki.

Dwie minuty później niewykorzystana sytuacja się zemściła. Wspaniałe prostopadłe podanie posłał Adam Banasik, który odnalazł pędzącego na bramkę rywali Alexandre Cristóvao. Ten bez zastanowienia huknął na bramkę Radosława Janukiewicza. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Tym samym piłkarz z Angolii popisał się przepiękną bramką.

Ten sam piłkarz miał swoją okazję w drugiej połowie. Po indywidualnej akcji zbiegł z lewego skrzydła do środka, ale jego techniczny strzał na bliższy słupek poszybował tuż obok bramki.

W końcówce spotkania Jakub Bąk dostał czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika i jasne stało się, że piłkarze z Sosnowca zdobędą w sobotnim meczu komplet punktów.

Co prawda na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze mieli jeszcze rzut wolny z dwudziestu metrów, jednak strzał Pawła Zawistowskiego na dalszy słupek poszybował tuż obok bramki.

Zagłębie Sosnowiec odniosło tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu, a kibice z Sosnowca wciąż mogą liczyć na walkę o awans do Lotto Ekstraklasy.

Chojniczanka Chojnice – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:2)

0:1 Lisowski, 11 min (s)
0:2 Cristóvão, 34 min

Chojniczanka: 84. Radosław Janukiewicz – 25. Wojciech Lisowski (82, 19. Karol Fila), 15. Tomasz Boczek, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka – 45. Adam Ryczkowski, 5. Paweł Zawistowski, 7. Rafał Grzelak (63, 17. Tomasz Mikołajczak), 71. Sebastian Steblecki, 21. Emil Drozdowicz (77, 8. Jakub Bąk) – 11. Maciej Górski.

Zagłębie: 1. Dawid Kudła – 7. Tomasz Nawotka, 4. Arkadiusz Jędrych, 16. Mateusz Cichocki, 99. Tymoteusz Puchacz – 42. Alexandre Cristóvão, 10. Callum Rzonca, 21. Sebastian Milewski (64, 24. Bartłomiej Babiarz), 6. Tomasz Nowak, 66. Adam Banasiak (72, 77. Konrad Wrzesiński) – 27. Vamara Sanogo (86, 8. Rafał Makowski).

żółte kartki: Zawistowski, Grzelak, Lisowski, Steblecki, Drozdowicz – Wrzesiński, Babiarz.
czerwona kartka: Jakub Bąk (87. minuta, Chojniczanka, za uderzenie przeciwnika).

sędziował: Piotr Idzik (Poznań).