Zagłębie zacznie z Piastem, Górnik – z Koroną. Znamy pary rundy zasadniczej Ekstraklasy

Sezon 2018/2019 w Ekstraklasie rozpocznie się 20 lipca. Nieco ponad półtora miesiąca przed startem ligi poznaliśmy pary rundy zasadniczej. W tym sezonie szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej zasilą Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Obydwaj beniaminkowie rozpoczną rozgrywki meczami u siebie – Zagłębie zagra z Piastem, a Miedź (absolutny debiutant w rozgrywkach Ekstraklasy) podejmie w Legnicy Pogoń Szczecin.

Ciekawie powinno być również w Zabrzu, gdzie Górnik zagra z Koroną Kielce. Z kolei mistrz Polski, Legia Warszawa podejmie przy Łazienkowskiej Zagłębie Lubin. Ekstraklasa podkreśla, że istotnym czynnikiem przy ustalaniu terminarza było uniknięcie w okresie wakacyjnym meczów pomiędzy drużynami grającymi w europejskich pucharach. „Ma to na celu uniknięcie potencjalnych kolizji terminarzowych, w szczególności w wypadku zespołów grających w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA i ich meczów przeciwko mistrzowi Polski” – czytamy w komunikacie.

Runda jesienna Ekstraklasy potrwa do 22 grudnia 2018 roku. Rozgrywki zostaną wznowione 9 lutego, a koniec rundy zasadniczej planowany jest na 13 kwietnia 2019 roku. Sezon zakończy się 19 maja.

 

1. kolejka Ekstraklasy (20-22 lipca)

Górnik Zabrze – Korona Kielce

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk

Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin

Miedź Legnica – Pogoń Szczecin

Wisła Kraków – Arka Gdynia

Wisła Płock – Lech Poznań

Zagłebie Sosnowiec – Piast Gliwice

Śląsk Wrocław – Cracovia