Zobacz
Do góry

Zagraniczni goście na konferencji

To szczególna konferencja szkoleniowa, która odróżnia się od pozostałych.

W sobotę 7 marca, w głównej hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa z warsztatami. Odbywa się ona pod patronatem Śląskiego Związki Piłki Nożnej oraz rektora katowickiej AWF prof. Adama Zajaca.

Coś, co odróżnia kurso-konferencję organizowaną przez Akademię Piłkarską Champions, której założycielem jest były piłkarz m.in. Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej i Banika Ostrava Michał Tofilski, to fakt, że uczestniczą w niej międzynarodowe autorytety w szkoleniu. We wcześniejszy latach w prelekcjach i pokazach brały udział takie osoby, jak Katalończyk Carles Romagosa Vidal, który przez kilka lat był dyrektorem technicznym akademii Paris Saint-Germain czy Richard Grootscholten. Holender pracował na kilku kontynentach. Pomagał w zakładaniu futbolowej akademii Zagłębia Lubin, pracował w Feyenoord Rotterdam, a teraz jest dyrektorem wykonawczym Akademii Legii Warszawa.

Zagranicznych nazwisk nie zabraknie też za kilka tygodni w Katowicach. Prelegentami na AWF mają być Kieran Smith oraz Albert Ballesteros. Ten pierwszy ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w takich akademiach, jak Tottenham, Manchester City, Rayo Vallecano czy Szkocki Związek Piłki Nożnej. To trener specjalizujący się w budowaniu ataku pozycyjnego i o tym też będzie mówił podczas swojego wykładu na katowickiej AWF. Z kolei Ballesteros pracował przy wielu futbolowych projektach w takich krajach, jak Japonia, Szwecja, Hiszpania czy Indie. Będzie też można posłuchać wykładu: „Czy wynik jest ważny? Efektywne wyznaczanie celów wynikowych i zadaniowych w pracy z zawodnikami”, który poprowadzi Rafała Kubów, profesjonalny trener mentalny z międzynarodowym doświadczeniem, który pomaga w pracy m.in. trenerowi Zagłębia Sosnowiec Dariuszowi Dudkowi.

– Mamy jeszcze wolne miejsca na naszą międzynarodową konferencję. Robimy to już ósmy raz, wiemy kogo zapraszamy. Co rok uczestniczy w niej 200-300 trenerów. Tak też będzie pewnie i teraz. Zresztą certyfikat z uczestnictwa w konferencji zaliczany jest przez PZPN do licencji. Zainteresowani otrzymują za niego cztery punkty. Do wszystkiego dodajemy też oczywiście komplet materiałów – podkreśla Michał Tofilski, organizator całego wydarzenia.

Aby wziąć udział w VIII Konferencji Szkoleniowej Akademii Piłkarskiej Champions należy zarejestrować się poprzez portal PZPN24 (konferencje Śląskiego Związku Piłki Nożnej) czy zgłosić chęć uczestnictwa w niej u samego organizatora. Akademii Piłkarskiej Champions swoją siedzibę ma w Katowicach przy ulicy Rolnej.

Komentarze