Zahartowana Stal

W przeddzień meczu z GKS-em Jastrzębie posadę trenera bramkarzy Stali stracił Grzegorz Żmija, a jego miejsce w sztabie szkoleniowym mielczan zajął Bogusław Wyparło. To oczywiście tylko „kosmetyka”, która nie miała żadnego wpływu na dyspozycję golkipera gospodarzy Seweryna Kiełpina w piątkowym pojedynku.

Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Najpierw (11 min) interweniował Kiełpin, broniąc strzał Patryka Skóreckiego po ziemi z 18 metrów, potem (14 min) Grzegorz Drazik poradził sobie z uderzeniem Bartosza Nowaka.

W miarę upływu czasu gospodarze przejęli inicjatywę. W 18 minucie Andreja Prokić strzałem zza pola karnego tuż przy słupku zmusił do kapitulacji bramkarza GKS-u.

Dwie minuty później Serb był bliski podwyższenia prowadzenia Stali – wpadł w pole karne rywali, lecz po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od słupka i wyszła w pole! W 28 min Nowak mijał rywali niczym slalomowe tyczki, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Dawid Gojny, wybijając piłkę na rzut rożny.

Gdy wydawało się, że kolejny go,dla Stali jest tylko kwestią czasu, goście przeprowadzili zabójczy kontratak. Farid Ali dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, „nawinął” obrońcę Stali i strzałem z dosyć ostrego kąta umieścił futbolówkę w siatce.

Po przerwie gospodarze zepchnęli rywali do defensywy. W ciągu czterech minut Grzegorz Tomasiewicz miał trzy okazje do zdobycia bramki, ale najpierw przeniósł piłkę nad poprzeczką (52 min), potem trafił w boczną siatkę (54 min), wreszcie kilka metrów przed bramką został zablokowany (56 min).

Prowadzenie dla Stali w 71 min zdobył Krystian Getinger, który popisał się uderzeniem z dystansu i piłka po rykoszecie od obrońcy GKS-u wpadła do bramki. Gości dobił Adrian Paluchowski, idealnie obsłużony przez Prokicia.

Stal Mielec – GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)

1:0 – Prokić, 18 min, 1:1 – Ali, 33 min, 2:1 – Getinger, 71 min, 3:1 – Paluchowski, 90 min.

STAL: Kiełpin – Stasik, Bielak (46. Szoljić), Bodzioch, Getinger – Janoszka (69. Paluchowski), B. Nowak, Prokić, Tomasiewicz (83. Urbańczyk), Lisowski – Żyro. Trener Dariusz MARZEC.
JASTRZĘBIE: Drazik – R. Adamek, Jaroszek, Bojdys, Gojny – Ali, Tront, Mróz (82. Norkowski), Jadach – Skórecki (64. Żak) – K. Adamek. Trener Jarosław SKROBACZ.
Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Jaroszek, Drazik.