Znaleźć klucz. Przynajmniej na trawie. Ospały początek

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Znaleźć klucz
Wisła Kraków
Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Z punktu widzenia neutralnego kibica spotkanie, zamykające 22. kolejkę ekstraklasy, nie budzi specjalnych emocji. Pod Wawelem patrzą jednak na ten mecz w kategoriach bardzo ważnego wydarzenia. Po zwolnieniu Adriana Guli i zatrudnieniu Jerzego Brzęczka zwycięstwo Wisły z Górnikiem Łęczna ma się bowiem stać symbolem zmiany na lepsze. O tym, jak bardzo oczekują tego najbardziej zagorzali kibice świadczy także ich najazd na Myślenice, gdzie podczas czwartkowego treningu, stojąc za ogrodzeniem, wyraźnie, w dobitnych słowach powiedzieli czego oczekują od zawodników. Więcej w „Sporcie”


Przynajmniej na trawie
GKS Katowice
Fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Wiatr storpedował merytoryczną wartość sparingu I-ligowców z Opola i Katowic. GieKSa poniosła pierwszą tej zimy porażkę, a w jej barwach zadebiutował Marko Roginić. – To był bardzo wietrzny sparing. Wiatr znacznie utrudniał zadanie jednym i drugim. Wiał w każdą stronę, był nieprzewidywalny, ciężko się grało – ocenił krótko Rafał Górak, trener GieKSy. Więcej w „Sporcie”


Ospały początek
Tomasz Fornal
Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

– Źle weszliśmy w mecz. Straciliśmy koncentrację, byliśmy trochę ospali i rywale odskoczyli nam na kilka punktów. W tej hali bardzo trudno się goni, bo doping kibiców mocno słychać – mówi Tomasz Fornal, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:
  • Trzecia drużyna II ligi najpierw została zaprezentowana kilkusetosobowej publice, a potem w próbie generalnej uległa 12. zespołowi zaplecza ekstraklasy.
  • Nemanja Nedić i Kamil Szymura pokazali napastnikom na czym polega sztuka zdobywania bramek.
  • W swym drugim występie w towarzyskim turnieju Pinatar Cup biało-czerwone musiały uznać wyższość Węgierek.
  • Niespodzianki nie było, bo być nie mogło, ale zdziesiątkowani zabrzanie długo przeciwstawiali się jednej z najlepszych drużyn świata.
  • Radomianki „odczarowały” własną halę. W pokonaniu Energi MKS Kalisz spory udział miał nowa „atakująca”, Alexandra Lazić.
  • Novak Djoković sezon rozpocznie od występu w turnieju ATP w Dubaju. Rywalem Serba będzie Włoch Lorenzo Musetti.
  • Biało-czerwoni wracają bez medalu. W biegu masowym Magdalena Czyszczoń była 10., Karolina Bosiek upadła w finale, a nasi panowie odpadli w półfinale.

Foto główne: PressFocus