Na plus, ale… Wzmocnienie nr 1. Mniejszościowi, ale ważni

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Na plus
Fot. Tomasz Kudala / PressFocus

Zabrzanie sezon zaczęli od dwóch kolejnych porażek i ostatniego miejsce w tabeli. Skończyli serią efektownych zwycięstw i dobrą grą. Więcej w „Sporcie”


Wzmocnienie nr 1.
Jakub Karbownik
Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus

Jakub Karbownik ma być pierwszym tej zimy zawodnikiem sprowadzonym na Bukową. To kolejny ruch na linii Katowice – Poznań. Więcej w „Sporcie”


Mniejszościowi, ale ważni
Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Na koniec 2021 roku w sercach kibiców Wisły Kraków zapłonął promyk nadziei. Nie tylko dlatego, że drużyna Adriana Guli wygrała 3:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza i oddaliła się od strefy spadkowej. Także dlatego, że w nowy rok Wisła Kraków wejdzie bogatsza i 4 miliony 875 tysięcy złotych. Taka jest bowiem wartość akcji, które tuż po zakończeniu rundy jesiennej kupili: Adam Adamczyk, Adam Łanoszka i Władysław Nowak. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w czwartkowym wydaniu „Sportu”:
  • Potrzebowali nowego napastnika? To już go mają! Piast ogłosił pozyskanie reprezentanta Estonii Rauno Sappinena. 25-letni snajper związał się z umową do lata 2025 toku z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Czy okaże się lekiem na nieskuteczność gliwiczan?
  • Raków rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej 7 stycznia. Będzie to jednak inny okres przygotowawczy niż dotychczas.
  • Rozmowa z Markiem Kostrzewą, byłym piłkarzem Górnika, 4-krotnym mistrzem Polski z zabrzanami.
  • Choć Adam Żak nie miał dobrej rundy, I-ligowiec z Opola zaproponował mu nowy kontrakt. Dotychczasowy wygasał z końcem roku.
  • W rankingu Pro Junior System GKS Jastrzębie zajmuje 8. miejsce, które nie przysporzy mu nawet złotówki.
  • Podbeskidzie dograło plan sparingów i pracuje nad organizacją obozu. Po pozyskaniu bramkarza rozgląda się nad defensorem i egzekutorem.
  • Rozmowa z Leszkiem Bartnickim, prezesem GKS-u Tychy.
  • Na niewiele dni przed startem Pucharu Narodów wciąż jest sporo wątpliwości przed startem największej sportowej imprezy na Czarnym Lądzie.
  • 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe medale. Oto dorobek Kamila Stocha w indywidualnych mistrzostwach Polski w skokach narciarskich.

Foto główne: Pressfocus


Trwa nasz coroczny plebiscyt, który trwa już od 1966 roku. Tradycyjnie będzie można głosować na drukowanych codziennie w naszej gazecie i stronie internetowej kuponach.

KLIKNIJ TUTAJ by zapoznać się z uzasadnieniem nominacji kandydatów, a potem głosowania.