Opaska dzielona? Derby Katowic. Nie tylko piłkarz

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Opaska dzielona?
Czerwiński
Fot. Marcin Bulanda / PressFocus

Odejście Gerard Badii oznacza, że nie tylko w szatni i na boisku zabraknie jednego z liderów. Wakat jest też na pozycji kapitana. Więcej w „Sporcie”


Derby Katowic
IV liga
Fot. Maciej Grygierczyk

W czwartek rozlosowany zostanie terminarz obu grup IV ligi śląskiej na sezon 2021/2022. Więcej w „Sporcie”


Nie tylko piłkarz
Fot. PressFocus

Transfer Lukasa Podolskiego należy rozpatrywać w kategorii największego w historii polskiej ligi. Należy też pamiętać, że urodzony w Gliwicach zawodnik to nie tylko jakość sportowa. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w czwartkowym wydaniu „Sportu”:
  • Richard Herrmann przebył odwrotną niż Lukasz Podolski drogę, bo najpierw grał w Polsce, a później został mistrzem świata.
  • Anglicy oszaleli na punkcie półfinałowego meczu mistrzostw Europy. Nawet królewscy gwardziści grali „Football Coming Home”.
  • Kiedy Skra walczyć będzie o ligowe punkty przed częstochowską publicznością? Chyba nie ma dziś śmiałka, który po jej sensacyjnym awansie na zaplecze ekstraklasy udzieliłby odpowiedzi na to pytanie.
  • Piłkarze GKS-u Tychy trenują w coraz mocniejszym rytmie, a jednocześnie mają czas, żeby w szatni podzielić się swoimi wspomnieniami z urlopów.
  • Przed laty uchodził za olbrzymi talent, porównywano go do samego Włodzimierza Lubańskiego. Teraz jest obiecującym szkoleniowcem.
  • Okres transferowy powoli dobiega końca, większość klubów kadry na nowy sezon ma już skompletowane. Do rewolucji doszło w Rzeszowie. Szefowie i trenerzy DevelopResu SkyRes zdecydowali się na wymianę aż ośmiu zawodniczek.
  • Czy regulaminowy obowiązek wystawiania młodzieżowców ma jakikolwiek sens? W 2020 roku podczas pierwszej ekstraligowej rundy na torze w Rybniku pojawił się junior rybnickiej drużyny, Kacper Kłosok. Nieprzygotowany do ostrej rywalizacji, zaliczył upadek w pierwszym biegu i więcej na torze się już nie pokazał.
  • 95. Narodowe Mistrzostwa Polski na kortach ziemnych Górnika rozpoczynają się już w piątek. Będą miały rekordową pulę nagród, przekraczającą 700 tysięcy złotych.

Foto główne: piast-gliwice.eu