Zobacz
Do góry

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Amerykanin Smith za „Bienia”

Pierwszy oficjalnie potwierdzony transfer mistrzów Polski. Nowym zawodnikiem został David Smith.

Działacze ZAKSY po zdobyciu mistrzostwa Polski nie ukrywali, że w drużynie zajdą zmiany. Zapewnili jednak, że trzon zespołu zostanie. I faktycznie, jeszcze w trakcie rozgrywek umowy na kolejny sezon przedłużyli Benjamin Toniutti, Sam Deroo oraz Paweł Zatorski. Tuż po zdobyciu tytułu klub poinformował natomiast kto opuści drużynę. Są to: Tomasz Kalembka, Brandon Koppers, Mateusz Sacharewicz, James Shaw, Rafał Szymura i Mateusz Bieniek.

Zdecydowanie największą stratą jest ten ostatni. Popularny „Bieniu” to czołowy środkowy ligi. ZAKSĘ opuszcza po trzech latach. Chce poszukać nowych wyzwań za granicą. Prawdopodobnie grał będzie we włoskim potentacie Cicine Lube Civitanova. O swojej decyzji szefów klubu poinformował już pewien czas temu, więc mieli czas na znalezienie następcy.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla mistrzami polski!

Zgodnie z przewidywaniami mediów został nim David Smith. ZAKSA oficjalnie potwierdziła transfer amerykańskiego środkowego. 34-latek jest doskonale znany w naszym kraju. ZAKSA będzie już jego czwartym klubem. Do PlusLigi trafił w 2016 roku. Z francuskiego Tours VB, z którym trzykrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, trzy razy zdobywał Puchar i Superpuchar Francji, przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom. W kolejnych sezonach bronił barw Aluronu Virtu Warty Zawiercie i ostatnio Asseco Resovii. I choć w żadnych z tych klubów nie sięgnął po medale mistrzostw Polski, zbierał pochlebne recenzje.

34-letni środkowy jest też etatowym reprezentantem swojego kraju. Największym jego sukcesem było zdobycie brązowego medalu igrzysk olimpijskich w 2016 roku oraz ubiegłorocznych mistrzostw świata. Wówczas w półfinale Amerykanie ze Smithem w składzie przegrali z biało-czerwonymi. Jest też mistrzem Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2017 roku oraz medalistą Ligi Światowej i Ligi Narodów.

 

Na zdjęciu: David Smith (drugi z lewej) grał również w zespole z Zawiercia. Teraz ZAKSA będzie miała z niego korzyści na parkiecie.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport