Zamiana wśród Korneckich

Spotkanie z aktualnymi mistrzami Europy odbędzie się 13 czerwca w Kaliszu (17.00). Zgrupowanie rozpocznie się we Władysławowie już 4 czerwca i potrwa tydzień, a później kadra przeniesie się do Wielkopolski.
Wśród powołanych przez Przybeckiego są wracający do zespołu – nie grali w kwietniowym dwumeczu z Czechami – obrotowy Barcelony Kamil Syprzak i bramkarz niemieckiego Lemgo Piotr Wyszomirski. Oprócz nich do kadry po półrocznej przerwie wraca też lewoskrzydłowy NMC Górnika Zabrze Jan Czuwara (zajął miejsce Adriana Nogowskiego z MMTS-u Kwidzyn). Z orbity wypadli klubowi koledzy Czuwary – obrotowy Marek Daćko, rozgrywający Ignacy Bąk (zagra w turnieju drużyn B w Płocku) oraz kontuzjowany bramkarz Mateusz Kornecki. Leczą się również Tomasz i Maciej Gębalowie z Orlenu Wisły Płock.
Trener Przybecki na zgrupowanie zaprosił z kolei dwóch debiutantów – jednym z nich jest starszy o rok brat Mateusza, 25-letni Hubert Kornecki. Uniwersalny rozgrywający (lewa strona i środek) Wybrzeża Gdańsk powołanie do kadry otrzymał już jesienią, ale wówczas w treningach przeszkodziły mu problemy zdrowotne. Drugim debiutantem jest Paweł Krupa, który w Pogoni Szczecin występuje na wszystkich trzech pozycjach w drugiej linii.
Tradycyjnie już wśród powołanych nie ma żadnego zawodnika z broniącego tytułu mistrza Polski zespołu PGE Vive Kielce, jest za to trójka z Wisły Płock (skrzydłowi Krajewski i Daszek oraz bramkarz Morawski). 30 maja odbędzie się pierwszy mecz finału superligi między tymi drużynami.
Mecz z Hiszpanami to główny punkt obchodów 100-lecia Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a dla biało-czerwonych sprawdzian przed rozpoczynającymi się jesienią eliminacjami do mistrzostw Europy 2020 – Polacy zmierzą się z Kosowem i Izraelem, a w przyszłym roku także z Niemcami.

Kadra Polski na mecz z Hiszpanią
Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Adam Malcher (Gwardia Opole), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy).
Skrzydłowi: Michał Daszek, Przemysław Krajewski (obaj Orlen Wisła), Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin).
Rozgrywający: Antoni Łangowski (Gwardia), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Paweł Genda (VfL Luebeck-Schwartau, Niemcy), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Hubert Kornecki (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Krupa (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Paweł Paczkowski (Motor Zaporoże, Ukraina), Rafał Przybylski (Fenix Tuluza, Francja).
Obrotowi: Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Patryk Walczak (Massy Essonne HB, Francja).

(tocha)