Zamiast 3:0, nieoczekiwana porażka 2:3

Polskie siatkarki w trzecim meczu eliminacyjnym Ligi Narodów w Sofii przegrały nieoczekiwanie z Dominikaną 2:3. Miało być 3:0, a skończyło się nieoczekiwaną porażką.

W 1. secie nasze siatkarki długo nie mogły odzyskać właściwego rytmu gry. I trudno się dziwić, że rywalki w pierwszej części prowadziły kilkoma punktami. Dopiero od remisu 20:20 podopieczne trenera Stefano Lavariniego przejęły inicjatywę i solidnie punktowały. Oliwia Różański 2 razy skutecznie zaatakowała, Agnieszka Kąkolewska i Anna Stencel popisały się skutecznymi blokami, zaś Joanna Wołosz asem serwisowym. Końcowe fragmenty biało-czerwone rozegrały wręcz wzorowo.

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że nasze siatkarki zaliczą kolejne wygraną. Prowadziły od początku, zaś w końcówce 24:21, ale zaprzepaściły 3. piłki setowe. A potem rozpoczęły się siatkarski maraton, ale zakończony wygraną Dominikanek. Druga odsłona trwała 45 minut, ale przegrywamy na własne życzenie.

W 3. partii mocno poirytowany Polki oddały inicjatywę rywalkom, które szybko objęły prowadzenie i systematycznie je powiększały. Dopiero w końcowych fragmentach odrobiło nieco straty. Jednak Dominikanki nie pozwoliły sobie wydrzeć wygranej. A w 4. secie biało-czerwone przeszły jako dziwną metamorfozę. Siatkarki zwiększyły siłę zagrywki i atakowały z pasją. Nasze siatkarki szybko objęły prowadzenie i nie miały żadnych problemów z wygrania tej partii. Z nadzieją czekaliśmy na tie-breaka, ale po raz kolejny przeżyliśmy rozczarowanie. Siatkarki z Dominikany objęły prowadzenie 9:2 i w tym momencie wszystko było rozstrzygnięte.

Biało-czerwone powinny wygrać 3:0, ale ostatecznie przegrały 2:3. To była bolesna porażka, ale odzwierciedla aktualną siłę naszej reprezentacji.

DOMINIKANA – POLSKA 3:2 (20:25, 38:36, 25:20, 13:25, 15:9)

DOMINIKANA: Marte, Gonzalez, Gonalzez Lopez (23), Martinez (12), Arias, B. Martinez (23), J. Caro (libero) oraz Pena (15), Maria (6), Perlata (4), Matos, Caraballo. Trener Marcos KWIEK.

POLSKA: Wołosz (2), Czyrniańska (27), Stencel (8), Różański (21), Szlagowska (12), Kąkolewska (17), Stenzel (libero) oraz Grabka, Górecka (1), Szczygłowska (libero), Fedusio (1). Trener Stefano LAVARINI.

Sędziowali: Ali Fadili (Maroko) i Wim Cambe (Belgia). Widzów 305.

• I: 10:7, 15:13, 19:20, 20:25.
  • II: 7:10, 13:15, 18:20, 25:24, 29:30, 34:35, 38:36.
  • III: 10:6, 15:10, 20:15, 25:20.
  • IV: 3:10, 5:15, 11:20, 13:25.