Zamiast środy – piątek!

W Marsylii zamiast dwóch meczów zagramy w sobotę tylko z gospodarzami.


Kraj zasypało na biało, a to oznacza… kłopoty komunikacyjne. Dotknęły one też hokejową reprezentację, która nie dotarła do Marsylii na turniej Trzech Narodów z udziałem Ukrainy oraz gospodarzy. Miała wylecieć z Pyrzowic do Francji w środę, ale prawdopodobnie wyruszy dopiero dzisiaj, przez Wiedeń do Nicei skąd uda się autokarem do Marsylii. Na piątkowy wieczór zaplanowany był mecz z Ukraińcami, ale został odwołany.

Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji, nie ukrywał, że to ważny sprawdzian formy w drodze do najważniejszej imprezy, kwietniowych mistrzostw świata Dywizji 1A w Nottingham. Kadrowicze zebrali się w poniedziałek w katowickim hotelu „Diament” usytuowanym tuż przy „Satelicie”. W kadrze zaszły drobne zmiany. Kontuzjowanego obrońcę Michala Naroga (Zagłębie Sosnowiec) zastąpił Karol Biłas (Marma Ciarko STS Sanok). Natomiast narzekającego na nadgarstek Krystiana Dziubińskiego (Re-Plast Unia Oświęcim), kapitana reprezentacji, zastąpił jego kolega klubowy, Jan Sołtys.

Ekipa miała ruszyć w środę Marsylii, jednak po kilkugodzinnym siedzeniu w samolocie lot został odwołany.

– Dobrze się stało, że w końcu znaleźliśmy wyjście z tej trudnej sytuacji i wylatujemy w piątek z Krakowa o 7.25 do Wiednia, a potem przemieścimy się do Francji – informuje dyrektor sportowy, [Leszek Laszkiewicz]. – Siłą rzeczy zmienił się harmonogram imprezy. Jeżeli w końcu dotrzemy do Marsylii, to zamiast meczu z Ukraińcami będziemy mieli trening, a dopiero w sobotę mecz z Francją. Po nim powrót w niedzielę do kraju, bo już we wtorek są mecze ligowe.

Nie jesteśmy do końca przekonani czy w tej sytuacji mecz z Francją przyniesie wiele korzyści szkoleniowych. Może warto było jednak odwołać wyjazd, a pieniądze, o ile by nie przepadły, wydać na inną cele szkoleniowe?

Kadra biało-czerwonych

Bramkarze: John Murray (GKS Katowice), David Zabolotny (Comarch Cracovia);

Obrońcy: Karol Biłas ((Marma Ciarko STS Sanok), Bartosz Ciura i Oskar Jaśkiewicz (obaj GKS Tychy), Kamil Górny, Jewgienij Kamieniew i Arkadiusz Kostek (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Patryk Wajda (GKS Katowice), Mateusz Zieliński (Energa Toruń); napastnicy: Paweł Zygmunt (HC Litwinów), Alan Łyszczarczyk (Ocelarzi Trzyniec), Kamil Wałęga (MHK 32 Liptowski Mikulasz), Damian Tyczyński (HK Martin), Bartosz Fraszko (GKS Katowice), Mateusz Michalski (Comarch Cracovia), Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski i Filip Starzyński (wszyscy GKS Tychy), Dominik Paś i Maciej Urbanowicz (obaj JKH GKS Jastrzębie), Jan Sołtys (Re-Plast Unia Oświęcim).


Na zdjęciu: Jan Sołtys (na pierwszym planie) zastąpił w kadrze kontuzjowanego kapitana Krystiana Dziubińskiego.

Fot. Tomasz Kudala/PressFocus