Zasłużona wygrana. Studzenie optymizmu. Nowy mistrz

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Zasłużona wygrana
Fot. Marcin Bulanda / PressFocus

– Graliśmy mądrze i dobrze piłkarsko. Wygraliśmy zasłużenie. To, że byliśmy częściej w defensywie, nie znaczy, że nie kontrolowaliśmy tego meczu. Można to robić również nie mając piłki. Spełnialiśmy założenia, o których sobie mówiliśmy – powiedział kapitan Ruchu Chorzów, Tomasz Foszmańczyk po sobotniej wygranej z Wisłą Kraków. Więcej w „Sporcie”


Studzenie optymizmu
Fot. Łukasz Sobala / PressFocus

Skoro polscy hokeiści z sześciu towarzyskich meczów z silnymi rywalami wygrywają aż cztery, można to potraktować jako znak, że podczas mistrzostw świata Dywizji 1A w Nottingham zdarzą się miłe niespodzianki. W ostatnim meczu kontrolnym biało-czerwoni wygrali w Bytomiu z Węgrami 3:2. – To jeszcze nic nie znaczy – studził dobry nastrój – nie tylko kibiców, ale również dziennikarzy – po kolejnym zwycięstwie trener reprezentacji, Robert Kalaber. Więcej w „Sporcie”


Nowy mistrz
Fot. Łukasz Sobala / PressFocus

Łukasz Różański już w pierwszej rundzie znokautował Chorwata Alena Babicia i zdobył pas mistrza świata federacji WBC w kategorii bridger (101,6 kg). Mistrzami Europy zostali Laura Grzyb i Krzysztof Cieślak. Zakontraktowana na 12 rund walka zaczęła się z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na problem z rękawicami 32-letniego Chorwata, co jednak go nie zdeprymowało, bo wszedł do ringu w bojowym nastroju. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym numerze „Sportu”
  • Wciąż tocząca się 29. kolejka ekstraklasy sporo wyjaśniła, jeżeli chodzi o ostateczne rozstrzygnięcia na finiszu sezonu, który nastąpi – przypomnijmy – już 27 maja, a więc za niewiele ponad miesiąc
  • Gdy Dariusz Banasik zaczynał pracę w Tychach, GKS zajmował 12. miejsce i miał przewagę 7 punktów nad strefą spadkową. Minęły trzy weekendy, a drużyna z Edukacji plasuje się co prawda tylko lokatę niżej, ale jej zapas względem najwyżej sklasyfikowanego rywala znad kreski – jest nim częstochowska Skra – stopniał do 3 „oczek”
  • – Do każdego kolejnego meczu podchodzimy z dużym spokojem, ale wiadomo patrzymy przed siebie, a nie za siebie i cele mamy wysokie – mówi po sobotnim meczu piłkarz GKS-u Katowice
  • Eryk Mirus, broniąc rzut karny egzekwowany przez niezawodnego dotąd Dominika Bronisławskiego, sprawił, że punkty zostały przy Olimpijskiej
  • ​Radosław Piesiewicz nowym prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego
  • Stal Gorzów udowadnia, że istnieje życie bez Bartosza Zmarzlika
  • Bardzo ważne zwycięstwo gliwiczan z Kingiem Szczecin. Dzięki niemu są o krok od zachowania miejsca w elicie
  • Bielszczanki do porażki rozpoczęły walkę w strefie medalowej. Z ŁKS-em Commercecon Łódź nie ugrały nawet seta
  • Łukasz Różański już w pierwszej rundzie znokautował Chorwata Alena Babicia i zdobył pas mistrza świata federacji WBC w kategorii bridger (101,6 kg)
  • Stuttgart szczęśliwy dla Igi Świątek. Triumfowała tam po raz drugi z rzędu, pokonując w finale Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4